*Μετρούν 3/4 παιχνίδια με over 2.5 γκολ ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

*Α’ Γύρος: Τρούμσε – Ούλενσακερ/Κίσα 2-1

Ούλενσακερ/Κίσα – Τρούμσε στην Goalbet
goalbet-logo

ΟΥΛΕΝΣΑΚΕΡ/ΚΙΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ούλενσακερ εξακολουθεί να δίνει μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού, προέρχεται από βαριά εντός έδρας ήττα με αντίπαλο τη Ράουφος (1-4), όμως για την ώρα είναι πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Ηττήθηκε μετά από δύο σερί νίκες και έχει τρεις αποτυχίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Εντός έδρας έχει μεγαλύτερη συγκομιδή πόντων συγκριτικά με τα εκτός, καθώς έχει συλλέξει τους δώδεκα από τους δεκαεπτά βαθμούς. Εκτός λόγω τιμωρίας ο Γένσεν, όμως επιστρέφει ο Σούντλι. Αμφίβολος ο Ρίνγκσταντ. Εκτός και οι Λάνγκος, Βάλσταντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 1-4 από τη Ράουφος εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 27’ με τον Νέσετ, όμως δέκα λεπτά αργότερα ο Μόλντσκρεντ ισοφάρισε για το 1-1 του ημιχρόνου. Στο 80’ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες και στη στα επόμενα τρία λεπτά ο Μπράιβικ σκόραρε δύο τέρματα για το τελικό 1-4.

ΟΥΛΕΝΣΑΚΕΡ/ΚΙΣΑ Στατιστικά

*3 σερί παιχνίδια με over 3.5 (δες το στη goalbet)

*5/6 ματς τελευταία έληξαν με γκολ εκατέρωθεν

*Δέχεται γκολ σε 8/9 ως γηπεδούχος στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΤΡΟΥΜΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τρούμσε επανήλθε στις καλές, πειστικές εμφανίσεις και πήρε τη νίκη απέναντι στη νεοφώτιστη αλλά σκληροτράχηλη Γκρόρουντ (3-1) εντός έδρας. Η ομάδα του Χέλστρουπ πανηγύρισε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη και τρίτη στα τελευταία πέντε παιχνίδια. Με τη χθεσινή νίκη της Σόγκνταλ έπεσε στη δεύτερη θέση και θέλει να ανακτήσει την κορυφή. Παραμένει αήττητη για τρία συνεχόμενα παιχνίδια εκτός έδρας και μετρά δύο νίκες και μία ισοπαλία στα πρόσφατα πέντε. Επέστρεψε στη δράση ο μέχρι πρότινος τραυματίας αμυντικός Βάνγκμπεργκ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 3-1 της Γκρόρουντ εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Ο Ινγκεμπρίτσεν στο 13’ σκόραρε για το 1-0, ενώ στο 28’ ο Κιτολάνο διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Στο 34’ ο Ντράμε έγραψε το 2-1 του ημιχρόνου. Στο 53’ ο Άντονσεν πέτυχε τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.