*Πλέι οφ υποβιβασμού, 3η αγωνιστική

*Στην κανονική διάρκεια: Οτελούλ – Ντιναμό Βουκουρεστίου 1-0 και Ντιναμό Βουκουρεστίου – Οτελούλ 3-1

*Στο κύπελλο (8/12): Ντιναμό Βουκουρεστίου – Οτελούλ 3-3

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Mόλις μία νίκη έχει η Οτελούλ στα δέκα τελευταία εντός απέναντι στην Ντιναμό Βουκουρεστίου (1-2-7).

ΟΤΕΛΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Έκανε την έκπληξη στο κύπελλο και με γκολ του Λαμέιρα στην παράταση (114′), πήρε την πρόκριση με 0-1 απέναντι στην Γιουνιβερσιτατέα Κραϊόβα εκτός έδρας.

Κατάφερε να προκριθεί στα ημιτελικά του κυπέλλου, αφού κόντρα στα προγνωστικά επικράτησε με 0-1 της Κραϊόβα στην παράταση, έπειτα από ένα κακό ποιοτικά ματς χωρίς πολλές συγκινήσεις. Βρίσκεται σε εκπληκτική κατάσταση το τελευταίο διάστημα και είναι φανερό πως παίζει με ψυχολογία. Στο πρωτάθλημα, έχει εκκινήσει τα πλέι οφ υποβιβασμού με δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και δύσκολα θα κινδυνέψει. Έχει μόλις μία ήττα στα τελευταία έξι παιχνίδια πρωταθλήματος (2-3-1) και βρίσκεται σε φόρμα. Τραυματίες παραμένουν ο κίπερ Μποζοάντσα και ο αμυντικός Λόβριτς.

Οτελούλ Στατιστικά

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Πετρολούλ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλέι οφ. Προηγήθηκε με τον Γκάμπριελ στο 39′, ωστόσο υπέπεσε σε πέναλτι στην τελευταία φάση του αγώνα, το οποίο και εκτέλεσε εύστοχα η φιλοξενούμενη (90+13′).

Δύο βαθμούς που μπορεί να αποδειχθούν καθοριστικοί εν όψει της συνέχειας, «πέταξε» η Ντιναμό Βουκουρεστίου στο παιχνίδι με αντίπαλο την Πετρολούλ. Ευτύχησε να προηγηθεί και όσο περνούσε η ώρα έχανε έδαφος, με αποτέλεσμα στο τελευταίο τέταρτο να μην μπορούσε να ξεμυτίσει από την περιοχή της. Το «πλήρωσε» και έτσι παραμένει χωρίς νίκη στα πλέι οφ υποβιβασμού (0-1-1), ενώ παράλληλα έχει να βγάλει απαιτητικό πρόγραμμα με πολλά δύσκολα παιχνίδια εκτός έδρας. Πλήρης.