ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ - ΙΣΤΛΙΧ Προγνωστικά

*21η αγωνιστική

*Η Ολτρινχαμ είναι αήττητη εντός έδρας από την Ιστλεϊ, αλλά με τρεις ισοπαλίες σε τέσσερις αγώνες

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ολτρινχαμ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουόκινγκ, ανοίγοντας το σκορ με τον Νιούμπι στο 48’ και ενώ είχε δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, δεχόμενη την ισοφάριση στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης από τον Αμοντ.

H Ολτρινχαμ παρέμεινε για δεύτερο σερί παιχνίδι αήττητη, παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό, με το 1-1 που έφερε στο γήπεδο της Γουόκινγκ που τα πηγαίνει περίφημα φέτος. Και κέρδισε το πιο πρόσφατο παιχνίδι που έπαιξε στην έδρα της, με αυτή να είναι η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες σε αυτό.

Τα τελευταία αποτελέσματα είχαν αντίκτυπο και στην βαθμολογική θέση, καθώς ανέβηκε στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ξεφεύγοντας λίγο, στο +5 για την ακρίβεια, από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Τραυματίες είναι ο μέσος Μάριοτ και ο επιθετικός Κοσόλο που δεν έχουν αγωνιστεί ακόμη φέτος, πιο πρόσφατα έχει χτυπήσει και έλειψε και από τους προηγούμενους αγώνες, ο αμυντικός Μούλαρκεϊ που θα απουσιάσει και σήμερα.

Ολτρινχαμ Στατιστικά

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 7/11 G/G εντός έδρας

*Εχει 6/11 over 2,5 εντός έδρας

ΙΣΤΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστλεϊ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Μέιντενχεντ, αν και ισοφάρισε με τον Κάρτερ στο 34’, έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Ακουα στο 28ο λεπτό. Αλλά δεν είχε απάντηση στο γκολ που δέχθηκε από τον Σμιθ στο 56’, αν και είχε δοκάρι προς τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η Ιστλεϊ ηττήθηκε και από την Μέιντενχεντ με 2-1 εκτός έδρας, με αυτήν να είναι η δεύτερη συνεχόμενη της, τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, αν και η μία εξ αυτών ήταν για το κύπελλο Αγγλίας. Μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις συνεχόμενες ήττες, ενώ στο πρωτάθλημα δεν έχει κερδίσει στα οκτώ πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός, με έξι ήττες, έχοντας μόνο μία νίκη στον συγκεκριμένο θεσμό, επί της Γιορκ.

Υποχώρησε και άλλο, στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά διατηρείται στο -2 από την έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών, κάτι που συμβαίνει σχεδόν από την αρχή της σεζόν, πέραν κάποιων μικροενοχλήσεων ορισμένων παικτών κατά διαστήματα.