*44η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Τρανμίρ – Νιούπορτ 2-1

*Τέσσερα σερί G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ έχασε 1-3 εντός έδρας από την Άκρινγκτον, αν και ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ με τον Μόρις στο 13’. Αλλά ισοφαρίστηκε στο 22’ από τον Χέντερσον, δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Λέιχ στο 46’ και ένα τρίτο από τον Πρίτσαρντ (67’).

Πέμπτη συνεχόμενη ήττα για τη Νιούπορτ, αυτή τη φορά με 1-3 εντός έδρας από την Άκρινγκτον!

Όλα αυτά μετά από δύο σερί νίκες, μία εκ των οποίων μακριά από το γήπεδο της, η πιο πρόσφατη που έχει πάρει γενικώς.

Πλέον βρίσκεται για τα καλά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση, χωρίς να έχει κάποιο βαθμολογικό στόχο αυτή τη στιγμή.

Βέβαια ο τεχνικός της δήλωσε πως στόχος τους ήταν να φτάσουν τους 57 βαθμούς και θέλουν δύο ακόμη για να συμβεί αυτό. Αλλά από τότε που το είπε, μόνο χάνει η ομάδα του!

Νιούπορτ Στατιστικά

*15/29 over 2,5 εντός έδρας

*5/6 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΡΑΝΜΙΡ

Προηγούμενο ματς: Η Τρανμίρ έχασε με 1-3 εντός έδρας από την Γουόλσολ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Χέντρι στο 24’. Ισοφαρίστηκε από τον Γουάτ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και δέχθηκε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Άλεν (57’), Κόμλεϊ (68’).

Ήττα και για την Τρανμίρ, με 1-3 εντός έδρας από την Γουόλσολ, αν και ήταν η ομάδα που σκόραρε πρώτη.

Επανέρχεται λοιπόν στα μέτρια στάνταρ, μετά από τρεις σερί νίκες που είχε κάνει στο γήπεδό της, οι οποίες εμφανίστηκαν ενδιάμεσα, ανάμεσα σε πέντε κακούς αγώνες, με τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες. Και η τελευταία της νίκη ήταν σχεδόν απρόσμενη, στην έδρα της Ρέξαμ.

Ακόμη βέβαια είναι αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 18η θέση, αλλά μάλλον χαρακτηρίζεται πλέον βαθμολογικά αδιάφορη, καθώς δεν έχει ελπίδες για play off ανόδου και δεν κινδυνεύει με υποβιβασμό.