*5η αγωνιστική

*Η Νιούπορτ είναι αήττητη εντός έδρας από την Τρανμίρ, κερδίζοντας τα δύο τελευταία παιχνίδια της, έπειτα από τρεις ισοπαλίες.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ έχασε με 2-3 εντός έδρας από την Σάλφορντ, παρόλο που έκανε μεγάλη προσπάθεια για να ισοφαρίσει σε 2-2, με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, με τους Μπένετ (72’), Μπογκλ (75’), έχοντας βρεθεί να χάνει 0-2 σχετικά νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, από τέρματα των Μπόλτον (54’), Νόρμαν (57’ αυτ.). Αλλά δεν άντεξε ως το τέλος και «έφαγε» τρίτο τέρμα από τον Λικ στο 83’.

Η Νιούπορτ έχασε και από την Σάλφορντ με 2-3 εντός έδρας, παρόλο που ισοφάρισε σε 2-2 ενώ είχε βρεθεί να χάνει με 0-2! Αυτή ήταν η τρίτη της σερί ήττα στο πρωτάθλημα, μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας, αναζητώντας ακόμη την πρώτη της νίκη στον θεσμό. Βέβαια έχει κερδίσει στο Λιγκ Καπ, εκτός έδρας μάλιστα, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας. Και είναι αυτή τη στιγμή ουραγός του πρωταθλήματος.

Ο προπονητής της, Τζέιμς Ρόουμπερι, παραδέχθηκε πώς η εμφάνιση των παικτών του δεν ήταν η καλύτερη δυνατή, αποδίδοντας την ισοφάριση στην ώθηση που πήραν από τους οπαδούς, ενώ χαρακτήρισε αστείο το τρίτο τέρμα που δέχθηκαν, λέγοντας πώς θα μπορούσαν εύκολα να το αποφύγουν.

Μετά τους μέσους Γουίλμοτ, Γουίλντινγκ που τραυματίστηκαν και θα λείψουν καιρό, χτύπησε και ο επιθετικός Ζανζάλα που θα απουσιάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα! Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Ντρεσντέιλ

Νιούπορτ Στατιστικά

*Εχει 3/5 G/G στη σεζόν.

*Εχει 3/5 under 2,5 στη σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΡΑΝΜΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τρανμίρ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας με την Χάρτλπουλ, κινδυνεύοντας ουσιαστικά μόνο μία φορά στο πρώτο ημίχρονο, από το να δεχθεί γκολ, αλλά στο δεύτερο μισό του αγώνα έκανε κάποιες ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να τις μετουσιώσει σε κάποιο τέρμα.

Η Τρανμίρ έφερε 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Χάρτλπουλ, κρατώντας το μηδέν για δεύτερο σερί αγώνα, μετά το προηγούμενο παιχνίδι στο οποίο πέτυχε την πρώτη νίκη της σεζόν. Και ενώ ξεκίνησε τη σεζόν με 2/2 ήττες στο πρωτάθλημα, μετά το παιχνίδι της στο Λιγκ Καπ, όπου απέκλεισε στα πέναλτι ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, δεν έχει χάσει ξανά και βελτιώνεται από αγώνα σε αγώνα.

Απόντες λόγω τραυματισμών είναι ο αμυντικός Τομ Ντέιβις και ο μέσος Μόρις, χτύπησε και ο επιθετικός Μουμπόνγκο που αναμένεται να λείψει επίσης.