*Τοπικό ντέρμπι της Λεμεσού.

*Ο Άρης Λεμεσού επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια κόντρα στον Απόλλων Λεμεσού.

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Ομόνοια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 32ο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τα τέρματα του Στεπίνσκι (38′, 72′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις.

Αήττητος παραμένει μετά τις πέντε πρώτες στροφές του πρωταθλήματος ο Άρης Λεμεσού, μετρώντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξέι Σπιλέφσκι φιλοξενήθηκε από την Ομόνοια, με την οποία έμειναν στο 2-2. Προβλημάτισε με την εικόνα που είχε στα ανασταλτικά καθήκοντα, βρέθηκε πίσω στο σκορ και παρότι έκανε την ανατροπή στο ματς, δεν “καθάρισε” το ματς στη συνέχεια και το “πλήρωσε” με ισοφάριση στο φινάλε.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντός 1-1 με την Πάφο, οπότε και με έντεκα βαθμούς, μοιράζεται την κορυφή με την Ανόρθωση. Ψάχνεται τώρα για επιστροφή στις επιτυχίες, καθώς μια επικράτηση στο ντέρμπι θα δώσει έξτρα ψυχολογία. Ειδικά από τη στιγμή που ακολουθεί το εντός έδρας ματς με τη Ρέιντζερς (05/10), για το Γιουρόπα Λιγκ.

Άρης Λεμεσού Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια του.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της ΑΕ Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 63′ με τον Γιούρτσεβιτς και δέκα λεπτά αργότερα ο Πέδρο Μάρκες διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αντίστοιχα όμως και ο Απόλλων Λεμεσού συνεχίζει αήττητος στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς υποδέχθηκε την ΑΕ Λεμεσού, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μπορεί να μην εκμεταλλεύτηκε την ανωτερότητα που είχε στο πρώτο ημίχρονο και να τα χρειάστηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου, ωστόσο ευτύχησε να προηγηθεί λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας. Πήρε ώθηση και λίγο αργότερα βρήκε και πάλι δίχτυα, με τα πράγματα να γίνοντας πιο εύκολα στη συνέχεια.

Δεύτερη φετινή του νίκη, μετά και από εκείνη που πήρε κόντρα στην Καρμιώτισσα (1-0 εντός). Ψάχνει τώρα την πρώτη μεγάλη νίκη για φέτος, γνωρίζοντας ότι αν το πετύχει στο ντέρμπι με τον Άρη, θα πάρει έξτρα ψυχολογία για τη συνέχεια. Παραχώρησε δανεικό στον Εθνικό Άχνας τον αμυντικός Παναγιώτη Αρτυματά.