*Νοκ άουτ αναμέτρηση για τη φάση των “32” του Λιγκ Τρόφι. Όποια ομάδα κερδίσει, προκρίνεται, σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

*5/6 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΡΟΟΥΛΙ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, αν και προηγήθηκε με τον Κάμπελ μόλις στο 10ο λεπτό. Ισοφαρίστηκε από τον ΜακΓκόλντριγκ στο 20’, ο Ο’ Μπράιεν στο 61’ πέτυχε δεύτερο τέρμα για την αντίπαλο της και τελικά δέχθηκε και τρίτο από τον Μορίας στο 70’.

Η Κρόουλι έχασε πάλι από την Νοτς Κάουντι, μετά το κύπελλο και στο πρωτάθλημα, με παρόμοιο σκορ, αυτή τη φορά με 3-1 αντί για 3-2! Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, αν και στο γήπεδό της έχει τρεις συνεχόμενες νίκες.

Η τελευταία ήττα την έφερε οριακά στο δεύτερο του βαθμολογικού πίνακα, αλλά στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.

Κρόουλι Στατιστικά

*8/9 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*9/12 over 2,5 εντός έδρας

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Η Μπρίστολ Ρόβερς έφερε 1-1 εντός έδρας με την Λέιτον Όριεντ, δεχόμενη την ισοφάριση στο 90’ από αυτογκόλ του Κράμα και ενώ είχε προηγηθεί με τον Γουόρντ στο 45ο λεπτό.

Η Μπρίστολ Ρόβερς έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με την Λέιτον Όριεντ, με ένα αυτογκόλ στο 90’, με το οποίο ισοφαρίστηκε. Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, αν και στα οκτώ τελευταία έχει μόλις μία ήττα.

Αυτή ήρθε στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της εκτός έδρας από την Ντέρμπι, πρώτη της ήττα εκτός έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους είχε δύο νίκες.

Στο πρωτάθλημα της είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά βρίσκεται ήδη αρκετά μακριά τόσο από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου, όσο και από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Απόψε θα κάνει ντεμπούτο στον πάγκο της ο Ματ Τέιλορ που ανέλαβε μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα.