*24η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Φροζινόνε – Φιορεντίνα 1-1

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Σημειώθηκε ισοπαλία στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (μία νίκη η Φροζινόνε).

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από τη Λέτσε. Ο Ουντέν άνοιξε το σκορ στο 17′, ανέτρεψαν τα δεδομένα οι φιλοξενούμενοι με Μαντράγκορα (50′) και Μπελτράν (67′). Με τη συμπλήρωση των 90′ η Λέτσε ισοφάρισε με Πίκολι, προτού ο Ντοργκού κάνει την ανατροπή στην ανατροπή δύο λεπτά αργότερα.

Ως ένα roller coaster συναισθημάτων, με τραγικό φινάλε για τη Φιορεντίνα, μπορούμε να χαρακτηρίσουμε την αναμέτρησή της στην έδρα της Λέτσε. Βρέθηκε πίσω στο σκορ πριν συμπληρωθούν 20′, έκανε την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά και είδε τους γηπεδούχους να φέρνουν… τούμπα τα δεδομένα στις καθυστερήσεις. Τρίτη σερί ήττα για τους “βιόλα” που αγνοούν τη νίκη σε έξι αναμετρήσεις (δύο ισοπαλίες, τέσσερις ήττες).

Πανηγύρισαν την τελευταία τους επί της Τορίνο (1-0 εντός) στις 29 Δεκεμβρίου. Στις εννέα τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις τους ηττήθηκαν μόνο από την Ίντερ (1-0) στις 28 Ιανουαρίου (πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες). Την τελευταία φορά που υποδέχτηκε την Φροζινόνε στο “Artemio Franchi” η Φιορεντίνα ηττήθηκε με 1-0 τον Απρίλιο 2019. Εξέτισε και είναι διαθέσιμος ο Ικονέ, τη θέση του πήρε ο Ρανιέρι. Διαθέσιμοι και πάλι Ικονέ και Αρτούρ Μέλο.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-2) από τη Μίλαν. Ο Ζιρού άνοιξε το σκορ στο 17′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Σουλέ (24′ πεν.) και Ματσιτέλι (65′). Την ανατροπή στην ανατροπή έκαναν οι Γκάμπια (72′) και Γιόβιτς (81′).

Παρόμοια τροπή με την προηγούμενη αναμέτρηση της Φιορεντίνα είχε κι αυτή της Φροζινόνε. Υποδέχτηκε ως αουτσάιντερ τη Μίλαν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 17′. Εκμεταλλευόμενη την εξαιρετική μεσοεπιθετική ποιότητά της ανέτρεψε τα δεδομένα στο 65′, ωστόσο πλήρωσε την έλλειψη συγκέντρωσης στα τελευταία λεπτά βλέποντας τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν άλλες δύο φορές για το τελικό αποτέλεσμα. Κάπως έτσι μπήκε τέλος στο μίνι αήττητο σερί των “καναρινιών (1-1-0).

Πανηγύρισαν μόλις μία νίκη σε δέκα αγωνιστικές επί της Κάλιαρι (3-1 εντός) στις 21 Ιανουαρίου (δύο ισοπαλίες, επτά ήττες). Θλιβερός ο απολογισμός τους μακριά από το “Benito Stirpe”: Συγκέντρωσαν μόλις τρεις βαθμούς σε έντεκα αγωνιστικές (0-3-8 / διαφορά γκολ 9-25). Το συγκρότημα του Ντι Φραντσέσκο έχει σημειώσει 22 από τα συνολικά 31 γκολ του στο δεύτερο ημίχρονο. Ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Λιρόλα, αναμένεται να πάρει θέση στο δεξί άκρο της αμυντικής γραμμής.