*12η αγωνιστική.

*Στον πρώτο γύρο: Λουκέρνη – Σερβέτ 2-0.

ΣΕΡΒΕΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Σερίφ Τιρασπόλ για το Γιουρόπα Λιγκ. Το 0-1 ο Κριβέλι στο 41’, το 1-1 έκανε ο Ανκέγιε στο 80’.

Αδίκησε τον εαυτό της με το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στη Σερίφ Τιρασπόλ για το Γιουρόπα Λιγκ την περασμένη Πέμπτη, μπορούσε να έχει κερδίσει το ματς. Έκανε καλή εμφάνιση, προηγήθηκε στο φινάλε του πρώτου μέρους, ήταν αυτή που έπρεπε και στο δεύτερο, αλλά της έλλειψε η αποτελεσματικότητα. Το «πλήρωσε» με την ισοφάριση στο 80’, ωστόσο το αποτέλεσμα ήταν άδικο. Είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-0 επί της Βασιλείας, μια σπουδαία νίκη για τη Σερβέτ, που ήταν πολύ καλύτερη σ’ ολόκληρο το ματς, σκόραρε στο 63’, αλλά είχε μεγάλες ευκαιρίες τόσο νωρίτερα, όσο και αργότερα απ’ το γκολ, θα μπορούσε να έχει κερδίσει με ευρύτερο σκορ. Με 16 πόντους είναι έκτη στη βαθμολογία.

ΣΕΡΒΕΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΟΥΚΕΡΝΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Ιβερντόν. Το 1-0 ο Ντορν στο 23’, το 1-1 έκανε ο Σέσπεδες στο 70’, το 2-1 έκανε ο Τσάντερ στο 71’. Με δέκα παίκτες τελείωσε η Ιβερντόν.

Κάποια στιγμή θα επέστρεφε στις νίκες η Λουκέρνη, τα κατάφερε με πειστικό τρόπο την περασμένη εβδομάδα κόντρα στην Ιβερντόν. Σαρωτικά ανώτερη η Λουκέρνη στο πρώτο ημίχρονο, έβγαζε τη μία φάση μετά την άλλη, το 1-0 ήταν πολύ λίγο με βάση την εικόνα του αγώνα. Στο δεύτερο μέρος η Ιβερντόν ισορρόπησε, πήρε περισσότερο την μπάλα, στο 70’ ισοφάρισε, αλλά στο επόμενο λεπτό η Λουκέρνη βρήκε το 2-1! Νίκησε ξανά η Λουκέρνη έπειτα από τρεις αγωνιστικές (0-1-2), μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 18 πόντους είναι τέταρτη στη βαθμολογία.