*Στον πρώτο γύρο: Χόφενχαϊμ – Μπόχουμ 3-1

*GG & over 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 1,5 ημίχρονο στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Βρείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι πάμε στοίχημα

ΜΠΟΧΟΥΜ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τη Βόλφσμπουργκ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Βιντ στο 43′.

Πλήρωσε ακριβά την αστοχία της στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο δημιούργησε τουλάχιστον τρεις μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθεί, προτού δεχτεί ένα… κρύο γκολ από τη Βόλφσμπουργκ στο 43′. Έριξε ρυθμούς στο δεύτερο η Μπόχουμ επιστρέφοντας, τελικά, με άδεια χέρια από τη “Volkswagen Arena”.

Αγνοώντας τη νίκη σε οχτώ αγωνιστικές (0-2-6) υποχώρησε στην επικίνδυνη ζώνη, πλέον βρίσκεται στο +5 από την προτελευταία Κολωνία και ισορροπεί με τη 15η Μάιντς. Το συγκρότημα του Μπούτσερ πανηγύρισε πέντε νίκες σε εννέα αναμετρήσεις με τη Χόφενχαϊμ στην Μπουντεσλίγκα (τέσσερις ήττες).

Έχει πετύχει το 26% των γκολ του από κόρνερ στη φετινή διοργάνωση (9/34), πρόκειται για το υψηλότερο ποσοστό σε αυτή. Παράλληλα έχει δεχτεί 15 γκολ στα 15 τελευταία λεπτά των αναμετρήσεων του. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Ασάνο, κάρτες συμπλήρωσαν οι Άντουϊ-Αντζέι και Όστερχαγκε.

ΜΠΟΧΟΥΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-3) της Γκλάντμπαχ. Ο Βέγκχορστ έκανε το 1-0 στο 36′, απάντησε ο Χακ τρία λεπτά αργότερα για τους φιλοξενούμενους. Η Χόφενχαϊμ έκανε το 3-1 με Πρέμελ (58′) και Καμπάκ (66′), ακολούθησαν δύο γκολ του Χακ (78′, 89′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σταχ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε μία αναμέτρηση που οι άμυνες πήγαν… περίπατο, η Χόφενχαϊμ ήταν καλύτερη, πήγε να αυτοκτονήσει, αλλά τελικά πέταξε νοκ άουτ την Γκλάντμπαχ στην “PreZero Arena”. Το συγκρότημα του Ματαράτσο έχασε τεράστιες ευκαιρίες να “καθαρίσει” νωρίτερα την υπόθεση νίκη, με κορυφαίες τα δοκάρια των Μπάιερ (32′) και Βέγκχορστ (50′).

Συγκεντρώνοντας 39 βαθμούς καταλαμβάνει την 9η θέση και διατηρείται ζωντανό για ευρωπαϊκή έξοδο (σ.σ. -1 από την 7η Φράιμπουργκ, -6 από την 6η Άιντραχτ Φρανκφούρτης). Η Χόφενχαϊμ έχει την ευκαιρία να κάνει το 2Χ2 επί της Μπόχουμ σε μία σεζόν για πρώτη φορά στην Μπουντεσλίγκα.

Δεν έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε 25 αγωνιστικές, αριθμός που αποτελεί αρνητικό ρεκόρ. Όπως η αποψινή αντίπαλό της, έτσι κι αυτή δέχτηκε 15 γκολ στα 15 τελευταία λεπτά των αναμετρήσεων της. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχη του Γκάιγκερ, σταθερά εκτός αποστολής διατηρούνται οι μακροχρόνια τραυματίες Μπερίσα, Τζον και Νσόκι.