5η αγωνιστική

*Η Ούτσικτενς επικράτησε και στα δυο τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Λαντσκρόνα.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μπράγκε, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Ντράζιτς στο έβδομο λεπτό, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 52′. Έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις, όταν και αποβλήθηκε ο Ραχμάνι.

Αήττητη παραμένει η Λαντσκρόνα, μετά και τις τέσσερις πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Μαξ Μέλντερ φιλοξενήθηκε από τη Μπράγκε, με την οποία έμειναν στο 1-1.

Αν και ήταν αυτή που πήρε από νωρίς τα ηνία, στην πορεία είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο ματς. Δέχθηκε αρκετή πίεση και εν τέλει την ισοφάριση στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, κρατώντας το βαθμό μέχρι το φινάλε.

Δεύτερη φετινή ισοπαλία, μετά και από εκείνη που πήρε στην έδρα της Σκέβντε (0-0), έχοντας παράλληλα και δυο νίκες κόντρα σε Σάντβικεν (4-0 εντός) και Όντεβολντ (2-1 εντός). Εκτίει τιμωρία ο Ραχμάνι, που αποβλήθηκε στο τελευταίο.

Λαντσκρόνα Στατιστικά

*Σκόραρε στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Σούντσβαλ, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Τρπτσέφσκι στο 10ο λεπτό.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Ούτσικτενς παραμένει αήττητη στη φετινή σεζόν. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπόσκο Όροβιτς υποδέχθηκε τη Σούντσβαλ, της οποίας και επικράτησε με 1-0.

Πήρε από νωρίς το προβάδισμα και με τις ευκαιρίες που είχε στο πρώτο ημίχρονο μπορούσε να πετύχει ακόμη περισσότερα τέρματα μέχρι το φινάλε αυτού. Μετά την ανάπαυλα έκανε περισσότερο διαχείριση του αγώνα, δεν απείλησε και δεν απειλήθηκε από την αντίπαλο.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες, μετά τις δυο σερί ισοπαλίες με Γκέφλε (0-0 εντός) και Χέλσινγκμποργκ (1-1 εκτός), φτάνοντας έτσι τους οκτώ βαθμούς συνολικά μέχρι τώρα.