Κόκκινος φάκελος από την UEFA για στημένο παιχνίδι στην Κύπρο!

Ανανεώθηκε:
Κύπρος στημένο παιχνίδι

Περιστατικό με στημένα παιχνίδια στην Κύπρο. H UEFΑ απέστειλε κόκκινο φάκελο στην Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία της Κύπρου (ΚΟΠ) για ένα παιχνίδι στο θεσμό του Κυπέλλου, το οποίο έγινε τον περασμένο Νοέμβριο!

Ο αγώνας ανάμεσα στην Αγία Νάπα και την Πάφο, που διεξήχθη στις 27 Νοεμβρίου του 2019 για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Κύπρου απασχόλησε εντόνως την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία, η οποία το χαρακτήρισε ύποπτο για χειραγώγηση.

Interwetten.gr, η κορυφή σε Smartphone και Tablet!

Συγκεκριμένα, ο αγώνας έληξε με σκορ 0-3, με την Πάφο να σκοράρει και τα τρία τέρματά της στο δεύτερο ημίχρονο. Τα δύο πρώτα επιτεύχθηκαν από τον τον Σλοβάκο Άνταμ Νέμετς, αμφότερα από τη βούλα του πέναλτι στο 52′ και το 66′. Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Άλεξ Κωνσταντίνου στο 77ο λεπτό.

Η UEFA έστειλε τον φάκελο στην Κυπριακή Ομοσπονδία με σκοπό να προωθηθεί στην αστυνομία για έρευνα.

Η αστυνομία δεν έχει τοποθετηθεί ακόμη επί του θέματος.