*Σε προηγούμενους γύρους: Βασιλεία – Ζανκτ Γκάλεν 2-0

*GG στα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελβετίας

ΒΑΣΙΛΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Λουγκάνο. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Στέφεν στο 69′.

Η εστία της παραβιάστηκε, κυριολεκτικά, στη μοναδική ουσιαστική ευκαιρία που δημιούργησε η Λουγκάνο στη διάρκεια της μεταξύ τους αναμέτρησης. Πέρα για πέρα άδικη ήττα αυτή που γνώρισε η Βασιλεία κι έβαλε τέλος σε αήττητο σερί τεσσάρων αγωνιστικών (3-1-0). Παράλληλα είδε την ψαλίδα να ανοίγει από την 6η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ.

Στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές επικράτησε μόνο της Γιουνγκ Μπόις (1-0) στις 27 Ιανουαρίου, στις άλλες δύο γνώρισε ισάριθμες ήττες. Μειώθηκαν σημαντικά τα αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο προπονητής Σελεστίνι, ενόψει της σημερινής αναμέτρησης με τη Ζανκτ Γκάλεν.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΖΑΝΚΤ ΓΚΑΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τη Λουκέρνη. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλίντζε (71′).

Με άδεια χέρια επέστρεψε η Ζανκτ Γκάλεν από την έδρα της Λουκέρνης, γνωρίζοντας την τρίτη σερί ήττα της στη Σούπερ Λιγκ. Στις δύο τελευταίες δεν κατάφερε να “ματώσει” τα αντίπαλα δίχτυα. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, ξεκίνησε το δεύτερο με δοκάρι του Βίτζιγκ στο 48′ κι άλλες δύο καλές ευκαιρίες, προτού δεχτεί το γκολ.

Απείλησε σοβαρά ξανά στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Ακολό. Στις 18 τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές το συγκρότημα του Τσάιντλερ πανηγύρισε μόλις δύο νίκες, στις υπόλοιπες σημείωσε οχτώ ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Τιμωρημένοι οι Ντιαμπί και Βίτζιγκ, πολλά τα ονόματα που έχει σημειωμένα στο απουσιολόγιο του ο 61χρονος Γερμανός.