*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χάντερσφιλντ-Κάρντιφ 0-4.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΑΡΝΤΙΦ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σημείωσε ο Εντζί στο 66’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για την Κάρντιφ που έφυγε με το τρίποντο από την έδρα της μαχητικής Μπρίστολ Σίτι. Παρά την πίεση που δέχθηκε και στα δύο ημίχρονα, κατάφερε να τους κρατήσει μακριά από την εστία της, διατηρώντας την ανέπαφη. Μάλιστα λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα βρήκε τρόπο να σκοράρει, διατηρώντας το υπέρ της προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό ματς, ύστερα από τις διαδοχικές πολύ σημαντικές νίκες που απέσπασε τις προηγούμενες αγωνιστικές. Βελτιωμένη τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά, σκόραρε στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, ενώ κράτησε το μηδέν στα δύο από αυτά. Έχει αποστασιοποιηθεί από την επικίνδυνη ζώνη ύστερα από τα θετικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος, όντας στο +9. Φυσικά γνωρίζει πως η δουλειά της δεν έχει τελειώσει, καθώς η σεζόν έχει ακόμα δρόμο και πολλά μπορούν να αλλάξουν μέχρι το τέλος της.

Κάρντιφ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λιντς με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Χέλικ στο 45+1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπάμφορντ στο 67’.

Σημαντικός βαθμός για τη Χάντερσφιλντ στη μάχη που δίνει για παραμονή. Μπορεί να μην είχε σχεδόν καθόλου την κατοχή της μπάλας, παρ’ όλα αυτά δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Έμεινε όμως με παίκτη λιγότερο λίγα λεπτά μετά, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, αφού στην επανάληψη πίεσαν ασφυκτικά και πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης.

Μια ακόμα καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της μαχητικής Κάρντιφ. Σαφώς δύσκολο το έργο της, παρ’ όλα αυτά έχει αποδείξει πως είναι σκληροτράχηλη ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, αφού βρίσκει δίχτυα σχεδόν μόνιμα. Το μεγάλο της πρόβλημα όμως είναι η άμυνά της, αφού σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε την εστία της ανέπαφη.