*19η αγωνιστική

Δείτε τις Στοιχηματικές Εταιρίες

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σαν να βρίσκει σιγά – σιγά τον δρόμο της η Ολντερσοτ, μετά την αλλαγή προπονητή και την πρόσληψη του Μόλεσλεϊ, αφού κέρδισε και την Κινγκ’ς Λιν με 0-1 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη, με τις δύο να είναι στο γήπεδό της, διανύοντας την καλύτερη της περίοδο φέτος στο πρωτάθλημα.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 18η θέση του συγκεκριμένα, αλλά σε απόσταση ασφαλείας, στο +2 για την ακρίβεια, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία αμυντικού Λοκό που λείπει εδώ και καιρό, χτύπησε πρόσφατα και ο επιθετικός Τουρέ, που δύσκολα θα παίξει απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ολντερσοτ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Κινγκ’ς Λιν, σκοράροντας με τον Γουίτινγκχαμ στο 80ο λεπτό, σε έναν αγώνα που ήταν ισορροπημένος και φαινόταν πώς θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Ολντερσοτ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 1,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 5/9 N/G εντός έδρας στη σεζόν.

*Εχει 5/9 over 2,5 εντός έδρας στη σεζόν.

*Εχει 5/9 2-3 γκολ εντός έδρας στη σεζόν.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ολτρινχαμ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Σάουθεντ, με αυτήν να είναι η πέμπτη της ήττα στα εννιά τελευταία παιχνίδια, έχοντας μόνο μία νίκη σε αυτό το διάστημα, την οποία όμως έχει πάρει μακριά από το γήπεδό της, εκεί που είναι αήττητη στους τρεις τελευταίους αγώνες, με δύο ισοπαλίες και αυτή τη νίκη.

Είναι ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση του για την ακρίβεια, όμως από πλευράς βαθμών είναι πολύ πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -6 συγκεκριμένα, ενώ είναι στο +10 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Γουάιτ και ο μέσος Κίρμπι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ολτρινχαμ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Σάουθεντ, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να χάνει μόλις από το πρώτο λεπτό, από τέρμα του Μέρφι, ενώ ο Ντάλμπι στο 34’ πέτυχε δεύτερο γκολ. Και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Μούνεϊ στο 68’ στο τελικό σκορ.