*Στον πρώτο γύρο: Ζυρίχη – Ζανκτ Γκάλεν 1-1

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελβετίας

ΖΑΝΚΤ ΓΚΑΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από τη Γιουνγκ Μπόις. Δύο γκολ πέτυχε ο Νσαμέ (33′, 49′), το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ ο Στάνιτς (21′).

Κατώτερη των προσδοκιών παρουσιάστηκε η Ζανκτ Γκάλεν στην σπουδαία αναμέτρηση με την πρωτοπόρο Γιουνγκ Μπόις, η οποία την περιόρισε σημαντικά επιθετικά. Πληγώθηκε από τις γρήγορες αντεπιθέσεις των φιλοξενούμενων γνωρίζοντας μία δίκαιη ήττα που την διατήρησε στην 3η θέση της Σούπερ Λιγκ. Ήταν η δεύτερη χωρίς να σκοράρει στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, ανάμεσα στις οποίες είχε επικρατήσει εύκολα της Ιβερντόν (4-0 εντός).

Στις δέκα τελευταίες που έδωσε στο “Kybunpark” πανηγύρισε ισάριθμες νίκες, στις τέσσερις πιο πρόσφατες σχετικές σημειώθηκαν τουλάχιστον δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Επικράτησε μόλις μία φορά στις οχτώ τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε τη Ζυρίχη (τρεις ισοπαλίες, τέσσερις ήττες): Στις 30 Ιουλίου 2022 με 2-0.

ΖΑΝΚΤ ΓΚΑΛΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΖΥΡΙΧΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Βίντερτουρ. Ο Στίλχαρτ άνοιξε το σκορ στο 23′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι στο 45′ με Μαρκεσάνο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπούρκαρτ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Κράτησε παθητικό ρόλο στο πρώτο ημίχρονο με αντίπαλο τη Βίντερτουρ μεσοβδόμαδα και ισοφάρισε με τυχερό τρόπο, λίγο πριν την ολοκλήρωση αυτού. Ο Μαρκεσάνο προσπάθησε να καλυφθεί από την μπάλα, αυτή χτύπησε στην πλάτη του και κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η Ζυρίχη αστόχησε σε τρεις ευκαιρίες, αναγκάζοντας σε δύο σπουδαίες αποκρούσεις τον τερματοφύλακα Κέλερ, προτού δεχτεί ψυχρολουσία στην εκπνοή των καθυστερήσεων. Μπήκε τέλος σε μίνι αήττητο σερί τριών αγωνιστικών (2-1-0) για το συγκρότημα του Χένρικσον που έχασε την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά από την πρωτοπόρο Γιουνγκ Μπόις. Παραμένει αήττητο στις τέσσερις αναμετρήσεις που έδωσε με τη Ζανκτ Γκάλεν μέσα στο 2023 (2-2-0)