*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουέστ Μπρομ-ΚΠΡ 2-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Λέστερ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τσάιρ στο 38’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Άρμστρονγκ στο 57’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νέλσον στο 60’.

Τεράστια νίκη με μια άκρως αποτελεσματική εμφάνιση κατάφερε να αποσπάσει η ΚΠΡ. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δέχθηκε ασφυκτική πίεση καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και εν τέλη υπέκυψε στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να της κοστίσει.

Με ψυχολογία στα ύψη έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να εκμεταλλευτεί την έδρα της, δίνοντας συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει. Δείχνει να βρίσκει ρυθμό, κυρίως επιθετικά, αφού σκόραρε στα τέσσερα από τα τελευταία πέντε παιχνίδια της, όμως μόλις σε ένα από αυτά κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της. Τετραπλή ισοβαθμία υπάρχει πλέον στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, ανάμεσα σε ΚΠΡ, Χάντερσφιλντ, Στόουκ και Σέφιλντ Γουένσντεϊ, με τις δύο από αυτές όμως να αγωνίστηκαν χτες, οπότε μπορεί να αποστασιοποιηθεί ξανά αποσπώντας το επιθυμητό αποτέλεσμα σήμερα.

Κπρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τζόνστον στο 6’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ντιανγκανά στο 36’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ράιτ με πέναλτι στο 73’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Γουέστ Μπρομ. Μπήκε δυνατά και εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στη συνέχεια δέχθηκε έντονη πίεση από τους φιλοξενούμενους, στην οποία υπέκυψε, αλλά χωρίς αυτό να της στερήσει το τρίποντο.

Μια ακόμα καλύτερη εμφάνιση θέλει και πρέπει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να περάσει από την έδρα της μαχητικής ΚΠΡ. Είναι υποχρεωμένη να περνάει από τέτοιες έδρες αν θέλει να παραμείνει εντός εξάδας, καθώς η αντίπαλός της βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Δεν θα είναι παρ’ όλα αυτά εύκολο το έργο της, καθώς είναι ανεβασμένη η ΚΠΡ και αν τυχόν την υποτιμήσει θα βρεθεί σίγουρα προ εκπλήξεως.