*Goal/Goal τα 5/7 συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ροντέ – Τρουά 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΤΡΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κεβιγί, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Σαΐντ στο 41′, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 74ο λεπτό.

Μια νίκη και δυο ισοπαλίες μετράει στα τρία τελευταία παιχνίδια η Τρουά. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Νταβίντ Γκιόν φιλοξενήθηκε από την Κεβιγί, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ στη μοναδική αξιόλογη στιγμή της και λίγο πριν την ανάπαυλα, εν τέλει δεν ήταν ικανή να αντέξει στην πίεση και δέχθηκε την ισοφάριση.

Συνεχίζει έτσι την προσπάθεια για να απομακρυνθεί από την τελευταία τετράδα, που οδηγεί σε υποβιβασμό, ούσα για την ώρα στο +2 από αυτή. Επικράτησε στα 4/5 πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε και μια ήττα 1-2 από τη Ντανκέρκ. Εκτίει τιμωρία ο αμυντικός Ταχράτ, που συμπλήρωσε κάρτες.

Τρουά Στατιστικά

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΡΟΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Γκρενόμπλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 16ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Κορεντό (21′) και Ουντοντζί (54′, 61′).

Αήττητη εδώ και έξι αναμετρήσεις η Ροντέ, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξάντρ Ντουζέ υποδέχθηκε τη Γκρενόμπλ, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Αν και βρέθηκε πρώτη πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα και έχοντας την επιθετική πρωτοβουλία στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε ακόμη δυο φορές, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες μετά τις δυο ισοπαλίες με Μπορντό (2-2 εντός) και Αμιάν (1-1 εκτός) και ανέβηκε μόνη πέμπτη πλέον. Ηττήθηκε μια φορά στα έξι τελευταία εκτός της (3-2-1).