* 30η αγωνιστική.

* Αήττητη στα 3 τελευταία μεταξύ τους η Σεντ Τρούιντεν, ισοπαλίες με 1-1 τα 2 τελευταία.

* G/G οι 5/7 πιο πρόσφατες συναντήσεις τους.

* Πρώτος γύρος: Κλαμπ Μπριζ-Σεντ Τρούιντεν 1-1 (02/10).

ΣΕΝΤ ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ήττα από την Έουπεν εκτός με 1-0, από το γκολ του Εμόντ στο 10’.

Πήγε χωρίς σοβαρό κίνητρο στο “Κέρβεγκ”, έπαιξε σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο και ηττήθηκε από μια κατώτερη ομάδα που όμως είχε πολύ μεγαλύτερο κίνητρο. Παρά το γεγονός αυτό, στο τέλος πίεσε, έχασε ευκαιρίες, είχε και δοκάρι.

Υποδέχεται την Κλαμπ Μπριζ ακριβώς στην ίδια κατάσταση, αδιάφορη και περιμένοντας τα πλέι οφ ΙΙ, όπου επίσης δεν έχει κάποιο ξεκάθαρο κίνητρο. Ωστόσο και μόνο που αντιμετωπίζει την Μπριζ λειτουργεί από μόνο του ως έναυσμα για να κάνει μια καλή εμφάνιση και να παίξει για τη νίκη.

Θάρρος και καλό ποδόσφαιρο ζήτησε ο κόουτς Φινκ από την ομάδα του στο συγκεκριμένο παιχνίδι ενώ παράλληλα μίλησε με πολύ εγκωμιαστικά λόγια για τον κόσμο. “Όπως όλη τη σεζόν, πρέπει να παίξουμε με διάθεση να σκοράρουμε και να χαρίσουμε θέαμα σε αυτόν τον κόσμο που γεμίζει το γήπεδό μας σε κάθε παιχνίδι, δεν πρέπει να μας επηρεάσει το γεγονός ότι αντιμετωπίζουμε την Κλαμπ Μπριζ” ανέφερε ο Γερμανός.

Χωρίς νέα προβλήματα, πιθανό ροτέισον.

Σεντ Τρούιντεν Στατιστικά

* Δεν έχει ισοπαλία στα 7 τελευταία, επιμέρους απολογισμός 3-0-4.

* Στα 5 τελευταία μετράει 4 N/G, τα 3 ήταν και under 1,5.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε τη Μόλντε με 3-0 εντός για της ρεβάνς των “16” του Κόνφερενς Λιγκ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου το 1-0 από τον Σκοβ Όλσεν, ο ίδιος έκανε και το 2-0 στην αρχή της επανάληψης (48’), έκλεισε το σκορ ο Σκόρας (70’).

Με άνεση που μάλλον δεν περίμενε ούτε η ίδια ανέτρεψε την ήττα με 2-1 στη Νορβηγία. Πολύ κατώτερη των περιστάσεων η αντίπαλος, στο δεύτερο ημίχρονο κατέρρευσε πλήρως και ήταν για να δεχτεί και περισσότερα από 3 γκολ.

Από νίκη έρχεται και στο πρωτάθλημα με 3-1 επί της Λέουβεν και μάλιστα με ανατροπή. Πάλι το δεύτερο ημίχρονο ήταν το καλό της, με 1-1 πήγε στην ανάπαυλα, σοβαρεύτηκε στην επανάληψη και πέτυχε μια νίκη που τη χρειαζόταν για να διατηρηθεί στην τρίτη θέση.

Αυτός είναι ο σκοπός της και σε αυτό το παιχνίδι, να κερδίσει και να φτάσει στα πλέι οφ τρίτη, έστω στην ισοβαθμία με την Άντβερπ. Το πλέον θετικό είναι ότι το κλίμα έχει φτιάξει αισθητά, οι φωνές για τον Ρόνι Ντέιλα έχουν σιγήσει και η αποστολή ταξίδεψε με πολύ καλή διάθεση στη Λιμβουργία.

Από αυτήν απουσιάζει ο Σκοβ Όλσεν που τραυματίστηκε, απών και ο τιμωρημένος με κάρτες, μπακ Οντόι. Από ‘κει και πέρα είναι πολύ πιθανό ο Ντέιλα να προχωρήσει σε αλλαγές φρεσκαρίσματος.

Κλαμπ Μπριζ Στατιστικά

* Στα 6 τελευταία μετράει 5 over 2,5, τα 3 με G/G.

* Δεν έχει νίκη στα 4 τελευταία εκτός σε όλες τις διοργανώσεις, απολογισμός 0-1-3.