*Στην κανονική διάρκεια: Βόλος – Κηφισιά 2-1, Κηφισιά – Βόλος 0-0.

*Αήττητος ο Βόλος σε δύο παιχνίδια κόντρα στην Κηφισιά φέτος, κέρδισε το εντός έδρας παιχνίδι.

*Κεκλεισμένων των θυρών, έπειτα από απόφαση της ΔΕΑΒ.

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΒΟΛΟΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης. Το 0-1 απ’ τον Κόμπα στο 63’, το 0-2 έκανε ο Γκαρσία στο 68’.

Πήρε σπουδαία νίκη στην πρεμιέρα των πλέι-άουτ, πέρασε απ’ την έδρα του Αστέρα Τρίπολης και βελτίωσε τη βαθμολογική του θέση. Μετριότατο το επίπεδο του αγώνα, δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις, καμία εκ των δύο ομάδων δε ρίσκαρε. Στο δεύτερο μέρος ο Βόλος ήταν πιο σοβαρός και αποτελεσματικός, σκόραρε στο 63’ έπειτα από λάθος του αντιπάλου και εκμεταλλεύτηκε το «σάστισμα» του Αστέρα για να κάνει το 0-2 πέντε λεπτά αργότερα. Ανύπαρκτη επιθετικά η ομάδα της Τρίπολης, δεν απείλησε ποτέ, έχασε δίκαια.

«Είμαι λίγο καιρό στην ομάδα, αλλά θεωρώ ότι βλέποντας μέρα με τη μέρα τα παιδιά στις προπονήσεις, έχουν πράγματα να δώσουν, σήμερα έβγαλαν ένα κομμάτι του εαυτούς τους. Αρχίζουν και παίζουν πιο ελεύθερα, ευχαριστιούνται το ποδόσφαιρο, για μένα το ποδόσφαιρο είναι ευχαρίστηση και χαρά, αν δεν χαίρονται αυτοί δεν θα μπορούμε να παίξουμε ποδόσφαιρο», είπε ο κόουτς Κόντης.

Δεύτερο «τρίποντο» για την ομάδα του μετά το εντός έδρας 3-1 επί του ΟΦΗ στην κανονική περίοδο, ανέβηκε στους 22 πόντους και βρίσκεται στην 7η θέση των πλέι-άουτ, ισόβαθμη με την Κηφισιά, στο -1 απ’ τον Παναιτωλικό και στο +4 απ’ τον ουραγό ΠΑΣ Γιάννινα. Προφανώς

ΒΟΛΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δέχτηκε γκολ στα 24/27 ματς πρωταθλήματος.

*Έρχεται από 10/17 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΗΦΙΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στον ΟΦΗ. Είχε κλασικές ευκαιρίες ο ΟΦΗ, απείλησε περισσότερο απ’ την Κηφισιά.

Είχε μπόλικο άγχος στην πρεμιέρα των πλέι-άουτ κόντρα στον ΟΦΗ, ήταν ένα απ’ τα ματς που θα έπρεπε να κερδίσει, αλλά δεν το έκανε. Μπήκε καλύτερα απ’ τον αντίπαλο, απείλησε πρώτη, αλλά στη συνέχεια ο ΟΦΗ βρήκε κενά στην άμυνα της Κηφισιάς και είχε κλασικές ευκαιρίες με τους ταχύτατους Ισέκα και Μπακού, ενώ είχε και ακυρωθέν γκολ. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, η Κηφισιά είχε την πρωτοβουλία, αλλά δυσκολεύτηκε πολύ στο δημιουργικό κομμάτι, ο ΟΦΗ ήταν πάντα πιο επικίνδυνος.

«Δεν είναι δικαιολογία το άγχος. Όταν είσαι στην μεγάλη περιοχή αμαρκάριστος, οφείλεις να βάλεις γκολ. Ο αντίπαλος φυσικά ήταν πάρα πολύ καλός και μάλιστα στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου ήταν ιδιαίτερα απειλητικός. Στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε ότι εμείς είχαμε την ικανότητα να πάρουμε το παιχνίδι, τόσο με την τακτική μας, όσο και με τις ευκαιρίες που είχαμε», είπε ο κόουτς Μπράτσος.

Τέταρτη διαδοχική ισοπαλία για την ομάδα του, που πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές (0-4-1), ανέβηκε στους 22 πόντους και είναι στο +4 απ’ τον ουραγό ΠΑΣ Γιάννινα, στο -1 απ’ τον Παναιτωλικό και ισόβαθμη με τον Βόλο.