* Under 2.5 τα 8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (30/04): Ποχάνγκ – Ιντσεόν 0-2

Δείτε τα Προγνωστικά Νοτίου Κορέας

ΙΝΤΣΕΟΝ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Σουγόν Μπλούγουινγκς. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Κιμ της Ιντσεόν.

Εθισμένη στις ισοπαλίες η Ιντσεόν, πριν τη διακοπή των εθνικών ομάδων μοιράστηκε βαθμούς για 5η φορά στα 6 τελευταία ματς πρωταθλήματος (1-5-0) και διατηρήθηκε χαμηλά στη βαθμολογία Κορέας.

Μοιρασμένο σε κατοχή το παιχνίδι στην Σουγόν, ωστόσο αν μία ομάδα άξιζε να κερδίσει αυτή ήταν η Ιντσεόν που είχε τις περισσότερες και τις πιο απειλητικές τελικές προσπάθειες. Σημάδεψε το δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο και τέλειωσε το παιχνίδι με περισσότερες δυνάμεις και μεγαλύτερη όρεξη για το νικητήριο γκολ.

Παραδόξως είναι πιο αποτελεσματική στα εκτός έδρας παιχνίδια, στο γήπεδό της αγνοεί τη νίκη από τα μέσα Μαρτίου με ρεκόρ 0-5-2 έκτοτε.

ΙΝΤΣΕΟΝ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 7/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΠΟΧΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Σεούλ. Ο Χουάνγκ (38’) άνοιξε το σκορ για την Σεούλ και ο Χα (90+5’) ισοφάρισε για την Ποχάνγκ.

Θετικό το αποτέλεσμα για την Ποχάνγκ πριν τη διακοπή των εθνικών ομάδων, έμεινε όρθια στην πρωτεύουσα με δραματικό τρόπο και αν σήμερα επιστρέψει στις εκτός έδρας νίκες (μετά την πρωταπριλιά) θα ανακτήσει τη 2η θέση. Στο 0-4-2 το τρέχον σερί στα ταξίδια της, η εμφάνιση της 11ης Ιούνη όμως άφησε υποσχέσεις.

Διπρόσωπο το παιχνίδι στην Σεούλ, η γηπεδούχος ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, όταν και πήρε προβάδισμα με εντυπωσιακό σουτ από τη γωνία της περιοχής. Νωρίτερα απείλησε από στατικές φάσεις, ενώ η Ποχάνγκ έχασε πλάγιο τετ α τετ σε μετάβαση. Μετά την ανάπαυλα η Ποχάνγκ έγινε πιο απαιτητική, πήρε τον έλεγχο (69% κατοχή), πίεσε για την ισοφάριση και την βρήκε στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του στόπερ της σε κόρνερ.