* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (29/04): Γεονμπούκ – Γκανγκβόν 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Νοτίου Κορέας

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Νταετζεόν. Ο Ορόμπο (27’) άνοιξε το σκορ για την Νταετζεόν, ο Σανγκ-Χιεόκ (49’) ισοφάρισε για την Γκανγκβόν και ο Γιου (60’) χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Συνεχίστηκε ο βαθμολογικός κατήφορος της Γκανγκβόν και στην εμβόλιμη αγωνιστική, με την ήττα της Τετάρτης έφτασε τα 7 παιχνίδια δίχως νίκη (0-2-5) στο πρωτάθλημα και διατηρήθηκε στο +4 από την ουραγό.

Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στην Νταετζεόν, η οποία είχε τις ευκαιρίες να τελειώσει απο νωρίς το ματς. Έχασε τετ α τετ, βρήκε γκολ σε μετάβαση κι έκλεισε το πρώτο μέρος με νέα ευκαιρία σε κόρνερ. Στο δεύτερο μέρος η Γκανγκβόν μπήκε με πιο επιθετικές διαθέσεις κι αφού ισοφάρισε εκμεταλλευόμενη τραγικό λάθος της αντίπαλης άμυνας, πλησίασε την ανατροπή. Η Νταετζεόν όμως χτύπησε ξανά στο transition για το 1-2 κι άντεξε στην πίεση των τελευταίων λεπτών.

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 7/10 τελευταία παιχνίδια της

* Δέχθηκε γκολ στα 8/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΓΕΟΝΜΠΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Νταεγκού. Ο Σονγκ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 58ο λεπτό.

Σε ξεκάθαρα ανοδική τροχιά η περσινή Κυπελλούχος, την Τετάρτη ντούμπλαρε τις εντός έδρας νίκες και με ένα διπλό σήμερα πιάνει την πρώτη 5αδα. Στο 5-1-1 το επί μέρους ρεκόρ του τελευταίου μήνα, έχασε μόνο στην Ποχάνγκ (1-0), ενώ το προηγούμενο Σάββατο λύγισε εντός έδρας την πρωτοπόρο της λίγκας.

Απέναντι στην Νταεγκού είχε την επιθετική πρωτοβουλία από το πρώτο μέρος, πάτησε αρκετές φορές περιοχή και τελικά διέσπασε την αντίπαλη άμυνα με όμορφο πλασέ από πλάγια θέση. Αντέδρασε στο 1-0 η Νταεγκού, πήρε μέτρα, απείλησε κυρίως με τους Βραζιλιάνους επιθετικούς της, αλλά η Γεονμπούκ αμύνθηκε αποτελεσματικά και πάλι μπρος στο κοινό της.