*Νοκ άουτ ημιτελικός για το κύπελλο Κορέας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτι.

*Over οι πέντε τελευταίοι τους αγώνες

*Φέτος οι δύο ομάδες έχουν παίξει μεταξύ τους τρεις φορές, δύο νίκησε η Πόχανγκ, στο γήπεδό της, ενώ η Γιεγιού κέρδισε στο δικό της.

Δείτε τα Προγνωστικά Νότιας Κορέας

ΓΙΕΓΙΟΥ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γιεγιού Γιουνάιτεντ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γκανγκβόν, ισοφαρίζοντας με πέναλτι στις καθυστερήσεις, με τον Ρέις, το τέρμα που είχε δεχθεί στο 83’ από τον Χιέοκ – Παρκ Σανγκ. Και στο πρώτο ημίχρονο είχε δοκάρι.

Η Γιεγιού Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε την ουραγό Γκανκγβόν, μένοντας στο 1-1 εντός έδρας. Συμπλήρωσε έτσι 11 σερί παιχνίδια χωρίς νίκη, με έξι ήττες σε αυτό το διάστημα.
Στην έδρα της πάντως έχει μόνο μία ήττα στα εννιά τελευταία παιχνίδια, χωρίς νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα, έπειτα από τέσσερις σερί νίκες στα προηγούμενα.

Στο πρωτάθλημα δεν έχει χάσει ακόμη τις ελπίδες της να μπει στην πρώτη εξάδα και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο, ούσα στο -3 από την έκτη θέση.

Τραυματίας είναι ο μέσος Γιουνγκ – Τζουν Τσόι.

Γιεγιού Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Τρία σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/13 G/G, τα εφτά είναι μαζί με over 2,5, εντός έδρας το 2023

ΠΟΧΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ποχάνγκ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σεούλ, παρόλο που δύο φορές κινδύνευσε με ήττα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρματα των Γιν-Κιμ Σιν (54’), Παλότσεβιτς (68’), αλλά και τις δύο φορές απάντησε, ισοφαρίζοντας με γκολ των Ομπερτάν (64’), Ράε – Χανγκ Τσανγκ (90’).

Η Ποχάνγκ απέφυγε την ήττα με τέρμα στις καθυστερήσεις, φέρνοντας τελικά 2-2 στο γήπεδο της Σεούλ. Αυτό ήταν το τέταρτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, με δύο ισοπαλίες, ενώ και ειδικά εκτός έδρας δεν χάνει στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, αλλά με τρεις ισοπαλίες.

Στο πρωτάθλημα Είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά αρκετά μακριά από την κορυφή, στο -12 συγκεκριμένα, ενώ είναι και στο +5 από την ομάδα πίσω της.

Τραυματίας είναι ο εξτρέμ Γιάε – Χι Γέονγκ.