5η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΖΕΤΖΟΥ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σεούλ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Κιμ Μπονγκ-Σου στο 67’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σονγκ Τζου-Χουν στο 90+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παλόσεβιτς στο 90+6’.

Πάλεψε η Τζετζού Γιουνάιτεντ, αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην αποτελεσματικότερη Σεούλ. Είχε μεν ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά αυτό δεν μπόρεσε να της δώσει θετικό αποτέλεσμα. Η άμυνά της ήταν αυτή που την πρόδωσε, αφού έβγαλε αδράνεια στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες, όμως βρίσκει μπροστά της την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος και το έργο της αναμένεται ιδιαίτερα δύσκολο. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, καθώς αγνοεί τη νίκη προς το παρόν, όμως έχει δείξει πως είναι μαχητική όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της και θα προσπαθήσει σίγουρα να βάλει δύσκολα στους φιλοξενούμενους.

Τζετζού Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΟΥΛΣΑΝ ΧΙΟΥΝΤΑΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σουόν, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Λούντβιγκσον στο 25’ και το 2-0 ο Ζου Μιν-Κίου στο 53’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Σεόλ Γιανγκ-Γου στο 82’.

Πολύ καλή εμφάνιση και «άνετη» επικράτηση για την Ουλσάν Χιουντάι. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει προβάδισμα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκη.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, παραμένοντας μόνη στην κορυφή του πρωταθλήματος. Έχει ξεκινήσει πολύ δυνατά τις επίσημες υποχρεώσεις της, όντας η μοναδική ομάδα του πρωταθλήματος που παραμένει άτρωτη ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές. Μεσοεπιθετικά είναι εξαιρετική και βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, ενώ παράλληλα αμυντικά είναι αρκετά σταθερή στις περισσότερες αναμετρήσεις της.