* Στον 1ο γύρο (15/04): Σουγόν – Γεονμπούκ 1-0

* Στο 2ο γύρο (21/05): Γεονμπούκ – Σουγόν 3-1

Δείτε τα Προγνωστικά Α’ Νοτίου Κορέας

ΓΕΟΝΜΠΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Νταετζεόν. Ο Σονγκ (19’) άνοιξε το σκορ για τη Γεονμπούκ, οι Ιν-Κιουν (76’) και Σιν (90+2’) γύρισαν το ματς για την Νταετζεόν και ο Σίλβα (90+4’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Συναρπαστικό το παιχνίδι της Τετάρτης στην Νταετζεόν, όπου η Γεονμπούκ δεν κατάφερε να διευρύνει το νικηφόρο σερί της, επιβεβαιώνοντας ότι στα ταξίδια της αποδυναμώνεται και ειδικότερα παρουσιάζεται πιο ευάλωτη ανασταλτικά.

Με μεγάλη χαμένη ευκαιρία των γηπεδούχων ξεκίνησε το παιχνίδι, η Γεονμπούκ σκόραρε στην πρώτη της φάση σε μετάβαση κι έκλεισε το πρώτο μέρος με δύο μεγάλες στιγμές. Απείλησε πρώτη και στο δεύτερο ημίχρονο κι έδειχνε να ελέγχει τον ρυθμό μέχρι το τελευταίο τέταρτο. Η άμυνά της αντιμετώπισε λάθος δύο γεμίσματα για να βρεθεί από το πουθενά με την πλάτη στον τοίχο, αλλά σε μία απίθανη φάση από πλάγιο έφερε το ματς στα ίσια δευτερόλεπτα αργότερα.

Μπρος στο κοινό της μετρά 5 σερί νίκες, 3/3 από τότε που ανέλαβε ο κόουτς Πετρέσκου.

ΓΕΟΝΜΠΟΥΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΣΟΥΓΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (7-2) από την Σεούλ. Οι Να (8, & 48’), Κιμ (45+4’), Σιν-Τζιν (14’) έγραψαν το 4-0, η Σουγόν μείωσε με Γουν (51’) και Λι (53’), αλλά οι Σιν-Τζιν (56’), Γουίλιαν (64’) και Κιμ (68’) διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Έπιασε πάτο την Τετάρτη η Σουγόν, αποδείχθηκε περίτρανα ότι έχει μακράν την πιο προβληματική άμυνα της κατηγορίας, με 14 γκολ περισσότερα στο παθητικό της από τη δεύτερη χειρότερη επίδοση!

Σα να μην έφτανε η ασυνεννοησία των στόπερ της, απέναντι στους πρωτευουσιάνους, ο κίπερ Λι πραγματοποίησε μία εμφάνιση που δεν δικαιολογείται για επαγγελματία ποδοσφαιριστή. Δικό του δώρο το 3-0 στους γηπεδούχους, αστεία η αντίδρασή του και στα δύο επόμενα γκολ των αντιπάλων. Σκόρπισε η άμυνα, η Σεούλ θα μπορούσε να γράψει ακόμη μεγαλύτερο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, κάνοντας και fair play στο τελευταίο 20λεπτο.

Έφτασε τα 6 παιχνίδια δίχως νίκη (0-2-4), δέχθηκε 19 γκολ σε αυτά, 13 στα τρία τελευταία ταξίδια της!