* Αήττητη η Γεονμπούκ στα 20 τελευταία μεταξύ τους (14-6-0)!

* Στον 1ο γύρο (05/05): Σεούλ – Γεονμπούκ 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Νότιας Κορέας

ΓΕΟΝΜΠΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Τζετζού. Με αυτογκόλ (10’) προηγήθηκε η Γεονμπούκ και ο Σεον-Μιν (84’) διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Την 4η διαδοχική εντός έδρας νίκη μέσα στον τελευταίο μήνα πέτυχε η Γεονμπούκ το περασμένο Σάββατο για να προσπεράσει στην 4η στη βαθμολογία Κορεάς, σε όλες κράτησε ανέπαφη την εστία της.

Πολύ επικίνδυνη στις μεταβάσεις του πρώτου ημιχρόνου, σε γρήγορη αντεπίθεση προηγήθηκε της Τζετζού και σε παρόμοια κατάσταση στο φινάλε του ημιχρόνου σημάδεψε το δοκάρι. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πήραν την επιθετική πρωτοβουλία (67% κατοχή), απάντησαν στα δοκάρια, αλλά η Γεονμπούκ συνέχισε να είναι επικίνδυνη στον χώρο και σε νέο transition “κλείδωσε” τη νίκη.

ΓΕΟΝΜΠΟΥΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 7/10 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΣΕΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Νταετζεόν.

“Κόλλησαν” σε δεύτερο σερί εντός έδρας παιχνίδι οι πρωτευουσιάνοι και είδαν τη διαφορά από τους προπορευόμενους ν’ ανοίγει.

Επιθετικός μονόλογος για την Σεούλ το σαββατιάτικο παιχνίδι, το οποίο ολοκλήρωσε με 68% κατοχή και 12 τελικές, έναντι μόλις μίας από τους φιλοξενούμενους! Απέτυχε να νικήσει τον κίπερ της Νταετζεόν με δύο κοντινές κεφαλιές στο πρώτο ημίχρονο, κορυφαίος του αγώνα ο Λι Τσανγκ, πραγματοποίησε καίριες επεμβάσεις και μετά την ανάπαυλα.