*28η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Γιέονμπουκ Μότορς-Νταετζόν Χάνα Σίτιζεν 1-2, Γιέονμπουκ Μότορς-Νταετζόν Χάνα Σίτιζεν 2-2

*Επτά σερί G/G τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα έξι μαζί με over 2,5.

Δείτε τα Προγνωστικά Νοτίου Κορέας

ΓΙΕΟΝΜΠΟΥΚ ΜΟΤΟΡΣ

Προηγούμενο ματς: H Γιέονμπουκ Μότορς έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ουλσάν, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες να προηγηθεί, πριν δεχθεί ένα γκολ από τον Γουόν-Σανγκ Ουμ (72’).

Η Γιέονμπουκ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Ουλσάν, πρώτη της ήττα έπειτα από δύο αγώνες, η οποία βέβαια ήρθε αρκετά δύσκολα και ενώ ίσως να άξιζε κάτι καλύτερο.

Στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και 10 παιχνίδια, αν και στο πιο πρόσφατο έφερε ισοπαλία, έπειτα από εννιά συνεχόμενες νίκες σε αυτό.

Είναι πάντα στην πρώτη εξάδα ομάδων που σε λίγο καιρό θα παλέψει για να διεκδικήσει τον τίτλο και τα εισιτήρια για Τσάμπιονς Λιγκ και Asian Cup, στο +5 από την έβδομη θέση.

Γιέονμπουκ Στατιστικά

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*10/16 αγώνες με 2-3 γκολ εκτός έδρας το 2023, 10/14 στο πρωτάθλημα.

ΝΤΑΕΤΖΟΝ ΧΑΝΑ ΣΙΤΙΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάετζον Χάνα Σίτιζεν έχασε 4-3 εκτός έδρας από την Πόχανγκ Στίλερς, σε έναν αγώνα που ισοφάρισε σε 3-3 με τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και ενώ έχανε με 3-0 από τα γκολ των Ζέκα (42’, 52’), Σέουνγκ – Ντάε Κιμ (77’). Σκόραρε τρία γκολ με τον Τιάγκο Ορόμπο (81’, 84’, 90’), αλλά εκεί που φάνηκε να παίρνει ένα βαθμό, δέχθηκε και τέταρτο τέρμα από τον Γιουν-Σανγκ Χονγκ στις καθυστερήσεις.

Η Ντάετζον Χάνα Σίτιζεν πήγε για μία εξαιρετική “κλοπή” βαθμού, αφού έχανε με 3-0 και ισοφάρισε σε 3-3, πριν χάσει με 4-3 τελικά στις καθυστερήσεις του αγώνα. Και ενώ στο προηγούμενο παιχνίδι είχε κερδίσει με ίδιο σκορ!

Μακριά από την έδρα της έχει τρεις σερί ήττες, πέντε αγώνες χωρίς νίκη, αλλά στους 13 τελευταίους έχει μόλις δύο νίκες, η μία στο γήπεδο που παίζει και σήμερα!

Μετά την τελευταία ήττα βρέθηκε εκτός πρώτης εξάδας που οδηγεί στο γκρουπ των ομάδων που θα διεκδικήσουν πρωτάθλημα ή κάποιο εισιτήριο για Τσάμπιονς Λιγκ ή Asian Cup. Απέχει έναν βαθμό από την έκτη θέση.