* No Goal & Under 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (23/04): Τζετζού – Γεονμπούκ 0-2

Δείτε τα Προγνωστικά Νότιας Κορέας

ΓΕΟΝΜΠΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (4-0) επί της Γκουανγκζού. Ο Σονγκ (57’) άνοιξε το σκορ, ο Τσο σκόραρε δις (63’ & 89’) και ο Αμάνο (67’) πέτυχε το τρίτο γκολ.

Την Τετάρτη πήρε άμεση εκδίκηση από την Γκουανγκζού για την πρωταθληματική του περασμένου Σαββάτου και με πειστικό τρόπο προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου για να γίνει πλέον φαβορί για back to back κατακτήσεις του θεσμού.

Καλύτερη από το πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Πετρέσκου, πάτησε αρκετές φορές την αντίπαλη περιοχή, αλλά δίχως την καθαρή ευκαιρία. Συνέχισε να έχει τον έλεγχο του ρυθμού και δικαίως πήρε προβάδισμα με γρήγορη πλαγιοκόπηση. Κυριάρχησε στο πρώτο μισό της επανάληψης, μέσα σε 10 λεπτά “καθάρισε” την πρόκριση, δημιουργώντας πολλές επικίνδυνες καταστάσεις.

Αυτή ήταν η 4η διαδοχική εντός έδρας νίκη, διαθέτει την καλύτερη εντός έδρας άμυνα της λίγκας και ψάχνει επιστροφή στα πρωταθληματικά “τρίποντα” για να πιάσει 4αδα.

ΓΕΟΝΜΠΟΥΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΤΖΕΤΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ουλσάν και πρόκριση στα πέναλτι. Ο Άνταμ (27’) άνοιξε το σκορ για την Ουλσάν, ο Κιμ (42’) ισοφάρισε για την Τζετζού.

Την Τετάρτη πήγε ως μεγάλο αουτσάιντερ στην έδρα της πρωτοπόρου και κατάφερε να πάρει ρεβάνς για την πρόσφατη πρωταθληματική 5αρα στην Ουλσάν, κατακτώντας την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου με απόλυτα δραματικό τρόπο.

Απείλησε πρώτη από στατική φάση, αλλά η Ουλσάν προηγήθηκε σε ροή αγώνα, στην πρώτη της ευκαιρία στο ματς. Δεν πτοήθηκε όμως, είχε καλή κυκλοφορία κι απάντησε άμεσα μέσα από ωραία συνεργασία πριν την ανάπαυλα. Συναρπαστικό το δεύτερο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να μην συμβιβάζονται με την παράταση. Με ρυθμό το παιχνίδι και δυνατές φάσεις εκατέρωθεν, άξιζαν τουλάχιστον από ένα γκολ αμφότερες. Παρόμοιο ο σκηνικό και στο έξτρα μισάωρο με την Τζετζού να έχει τις καλύτερες στιγμές πριν την “ρώσικη ρουλέτα”.

Όσον αφορά το πρωτάθλημα όμως, μετρά 4 παιχνίδια δίχως νίκη (0-2-2) με αποτέλεσμα να πέσει στην 4η θέση.