*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντανφέρμλιν-Έιρ 0-1.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Έιρ-Ντανφέρμλιν 2-2.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Ντανφέρμλιν-Έιρ 2-0.

ΈΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Πάρτικ Θιστλ, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Έιρ. Είχε ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες από αυτές, όμως δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Αδιάφορο βαθμολογικά το σημερινό παιχνίδι, αφού μετά τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής και τα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής κατάφερε να εξασφαλίσει την παραμονή της. Δεν είναι σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, έχει πολλές αστάθειες σε όλους τους τομείς, με αποτέλεσμα να μετράει μόλις μία νίκη στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της.

Έιρ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΝΤΑΝΦΕΡΜΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ινβερνές με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπενέντικτους στο 41’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πίπλι στο 75’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Ντανφέρμλιν. Προηγήθηκε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε, με τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το ματς στα ίσα.

Χωρίς κανένα ενδιαφέρον η αναμέτρηση αυτή, καθώς ούτε κινδυνεύει, αλλά ούτε και διεκδικεί κάτι. Παρ’ όλα αυτά θέλει να ολοκληρώσει με τον καλύτερο δυνατόν τρόπο τις φετινές της υποχρεώσεις, σε μια άκρως επιτυχημένη χρονιά, αφού ο στόχος της παραμονής επετεύχθη με σχετική ευκολία. Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές, έχοντας παρ’ όλα αυτά σκοράρει στις τρεις από αυτές.