*2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Μπουντεσλίγκα.

*Στην κανονική διάρκεια: Άλταχ – Βόλφσμπεργκερ 0-0, Βόλφσμπεργκερ – Άλταχ 1-1

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Τιρόλ. Ο Πρέλετς έκανε το 1-0 στο 60′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μπάλο στο 89′.

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε στην έδρα της Τιρόλ, αποφεύγοντας την ήττα με γκολ του Μπάλο λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′. Το εν λόγω αποτέλεσμα δεν επέτρεψε στη Βόλφσμπεργκερ να εκμεταλλευτεί την γκέλα της Αούστρια Βιέννης.

Φτάνοντας τους 16 βαθμούς διατηρήθηκε στο -1 από αυτή και στο +6 από τη σημερινή αντίπαλό της. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές το συγκρότημα του Σμιντ ηττήθηκε μόνο από τη Ραπίντ Βιέννης (2-0) στις 11 Φεβρουαρίου (τρεις νίκες, μία ισοπαλία). Κάρτες συμπλήρωσε και θα απουσιάσει από τη σημερινή αναμέτρηση ο Σέρτζερ.

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΛΤΑΧ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Αούστρια Βιέννης. Ο Φιτζ άνοιξε το σκορ στο 9′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Γκουγκάνιγκ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο δημιούργησε οχτώ ευκαιρίες αναγκάζοντας σε τέσσερις αποκρούσεις τον αντίπαλο πορτιέρο, η Άλταχ απέφυγε την ήττα από την Αούστρια Βιέννης σκοράροντας στην εκπνοή των καθυστερήσεων. Ήταν η τρίτη σερί ισοπαλία για το συγκρότημα του Στάντφεστ που αγνοεί τη νίκη σε επτά αγωνιστικές (0-4-3).

Πανηγύρισε για τελευταία φορά αυτή επί της Αούστρια Λουστενάου (3-0 εντός) στις 5 Δεκεμβρίου. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Μπέρε, τη θέση του πήρε ο Γκουγκάνιγκ. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Ουεντραογκό.