*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σεντ Μίρεν-Ρέιντζερς 0-3.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Ρέιντζερς-Σεντ Μίρεν 2-0.

ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κουίν Οφ Σάουθ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της φάσης των «32» του κυπέλλου. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γκόγκιτς στο 71’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Σεντ Μίρεν. Δημιούργησε ευκαιρίες, απείλησε με αρκετές και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου, αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Δύσκολο το έργο της στο σημερινό παιχνίδι, καθώς φιλοξενεί την αρκετά πιο δυνατή Ρέιντζερς. Δεν βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αυτή την περίοδο, παρ’ όλα αυτά έχει ανεβασμένη ψυχολογία ύστερα από την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Δυσκολεύεται τελευταία να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, έχοντας σκοράρει μόλις 1 γκολ στα τέσσερα πρόσφατα ματς, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Σεντ Μίρεν Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Χιμπέρνιαν, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Γιλμάζ στο 30’ και το 0-2 ο Κάντγουελ στο 45+2’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Ντεσέρς στο 74’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Ρέιντζερς. Είχε τον πλήρη έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει με άνεση το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, προσπαθώντας να εκμεταλλευτεί οποιοδήποτε στραβοπάτημα της Σέλτικ, προκειμένου να βρεθεί στην κορυφή του πρωταθλήματος. Έχει ρυθμό, δεν φάνηκε να την πτοεί η μικρή διακοπή, καθώς συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα ασταμάτητα, ενώ φάνηκε βελτιωμένη αμυντικά στο τελευταίο της παιχνίδι. Δείχνει να μην πτοείται από έδρες, αφού μετράει εννέα νίκες σε δώδεκα αγώνες μακριά από το γήπεδό της σε όλες τις διοργανώσεις.