*3η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Μάιντς πανηγύρισε τη νίκη με μηδέν παθητικό στα τρία τελευταία εκτός έδρας μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Φράιμπουργκ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φίλιπ.

Μόνος του προσπάθησε να κρατήσει όρθια τη Βέρντερ Βρέμης ο τερματοφύλακας Παβλένκα (έξι αποκρούσεις) στην έδρα της Φράιμπουργκ. Θα τα κατάφερνε αν ο Φίλιπ δεν σκόραρε με πανέμορφο γυριστό σουτ μετά από κόρνερ στην εκπνοή των καθυστερήσεων. Κάτω του μετρίου εμφάνιση από τους ποδοσφαιριστές του Όλε Βέρνερ, ο οποίος είδε τον αρχισκόρερ Φούλκρουγκ (ΕΠ) να μετακομίζει στην Ντόρτμουντ λίγο πριν πέσει η αυλαία στο καλοκαιρινό μεταγραφικό παζάρι.

Οι “πράσινοι” πανηγύρισαν μόλις μία νίκη σε εννέα εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Μάιντς στην Μπουντεσλίγκα (τρεις ισοπαλίες, πέντε ήττες). Παράλληλα γνώρισαν την ήττα στις τρεις τελευταίες. Η Βέρντερ Βρέμης αγνοεί το μηδέν στα μετόπισθεν στις 14 τελευταίες αγωνιστικές! “Πρέπει να συνθέσουμε όλα τα κομμάτια του ρόστερ, αυτό δεν γίνεται μέσα σε μία μέρα”, ανέφερε ο προπονητής Βέρνερ. Δανεικός από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης ήρθε ο Μπορέ (ΕΠ).

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν σκόραρε στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΜΑΪΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Ο Λι έκανε το 1-0 στο 25′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με Μάρμους. Με δέκα ολοκλήρωσε η Άιντραχτ Φρανκφούρτης λόγω αποβολής του Κνάουφ (61′).

Λίγα δευτερόλεπτα μακριά από την πρώτη φετινή νίκη της στην Μπουντεσλίγκα έφτασε η Μάιντς. Απείλησε περισσότερο την Άιντραχτ Φρανκφούρτης δημιουργώντας συνολικά 12 ευκαιρίες, οι έξι απ’ τις οποίες βρήκαν στόχο. Παράλληλα απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα στο 61′ που δεν εκμεταλλεύτηκε. Πλήρωσε μία στιγμή αμυντικής αδράνειας στις καθυστερήσεις, επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν.

Η Μάιντς έχει αποσπάσει 25 βαθμούς στην έδρα της Βέρντερ Βρέμης (7-4-5), πανηγύρισε τη νίκη στις τρεις τελευταίες επισκέψεις της κρατώντας, παράλληλα, το μηδέν. Αξίζει να σημειώσουμε πως δέχεται τουλάχιστον από ένα γκολ στις δέκα τελευταίες αγωνιστικές. “Μου άρεσε η αποφασιστικότητα που βγάλαμε με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, αν και το αποτέλεσμα δεν ήταν καλό”, είπε ο προπονητής Σβένσον. Παραχωρήθηκε στη Χόφενχαϊμ ο Σταχ (ΜΕ).