*Αγώνας ρεβάνς για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Βραζιλίας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ με το τέλος των δυο αγώνων, η πρόκριση κρίνεται απευθείας στη διαδικασία των πέναλτι.

*No Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Φλαμένγκο – Ατλέτικο Παραναένσε 2-1

*Στο πρωτάθλημα: Ατλέτικο Παραναένσε – Φλαμένγκο 2-1

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Φορταλέζα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Γιάγκο Πικάσου στο 84ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Ατλέτικο Παραναένσε. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του υπηρεσιακού Ουέσλι Καρβάλιο φιλοξενήθηκε από τη Φορταλέζα, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Έπαιζε με αρκετούς αναπληρωματικούς και σε ένα ματς με πολλές ευκαιρίες, στάθηκε άτυχη να δεχθεί το μοναδικό τέρμα προς το φινάλε.

Βρίσκεται έτσι στα μέσα της κατάταξης, έχοντας 20 βαθμούς, όσους και η Ατλέτικο Μινέιρο μέχρι τώρα. Παίζει μόνο για τη νίκη απόψε και μάλιστα με διαφορά δυο τερμάτων, έτσι ώστε να ανατρέψει το 2-1 με το οποίο ηττήθηκε στο πρώτο ματς. Αήττητη σε πέντε εντός (4-1-0). Απέκτησε ως ελεύθερο από την αποψινή της αντίπαλο, τον Χιλιανό μέσο Αρτούρο Βιντάλ. Ο κόουτς Καρβάλιο αναμένεται να παρατάξει την ίδια ενδεκάδα με το πρώτο παιχνίδι.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Παλμέιρας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 24ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 81′ με τον ντε Αρασκαέτα.

Από ένα αήττητο σερί πέντε αγώνων προέρχεται η Φλαμένγκο, με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Χόρχε Σαμπάολι φιλοξενήθηκε από την Παλμέιρας, με την οποία έμεινε στο 1-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Αποτέλεσμα δίκαιο, σε ένα αρκετά δυναμικό και ισορροπημένο ματς, με την ίδια να βρίσκεται πίσω σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο. Έδειξε σημάδια ανάκαμψης στο δεύτερο, έγινε πιο απαιτητική και απέφυγε τα χειρότερα προς το φινάλε.

Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 26 συνολικά και “έπιασε” τη Γκρέμιο στη δεύτερη θέση της κατάταξης, ούσα παράλληλα στο -10 από την πρωτοπόρο Μποταφόγκο. Παίζει για δυο αποτελέσματα απόψε, έτσι ώστε να εξασφαλίσει την πρόκριση, μετά και το 2-1 με το οποίο επικράτησε στην έδρα της για το πρώτο παιχνίδι. Ηττήθηκε μια φορά στις επτά τελευταίες εξόδους της (3-3-1). Κανονικά υπολογίζονται οι Λεάντρο Περέιρα και Γκαμπιγκόλ, που δεν έπαιξαν στο τελευταίο.