*Αγώνας ρεβάνς για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Βραζιλίας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ με το τέλος των δυο αγώνων, η πρόκριση κρίνεται απευθείας στη διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Σάο Πάολο – Αμέρικα Μινέιρο.

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Φλαμένγκο – Ατλέτικο Παραναένσε 0-0

*Στο πρωτάθλημα: Ατλέτικο Παραναένσε – Φλαμένγκο 1-0, Φλαμένγκο – Ατλέτικο Παραναένσε 5-0

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-0 από τη Φλαμένγκο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 56′ και τρία λεπτά μετά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα. Στο 63′ έγινε το 3-0, ενώ στο 71′ οι γηπεδούχοι έκαναν το 4-0, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από πέντε παιχνίδια, έχοντας απολογισμό τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες, η Ατλέτικο Παραναένσε υπέστη και πάλι την ήττα. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Λουίς Φελίπε Σκολάρι φιλοξενήθηκε από τη Φλαμένγκο, για το πρωτάθλημα, κόντρα στην οποία γνώρισε βαριά ήττα με 5-0. Έπαιξε με αναπληρωματικούς παίκτες, δεν είχε καθόλου καλή εμφάνιση και το πλήρωσε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο.

Παρόλα αυτά, παραμένει στο -1 από την πρώτη τετράδα της κατάταξης. Στρέφει τώρα την προσοχή της στην αποψινή ρεβάνς με τη “Φλα”, όπου και ψάχνει μόνο τη νίκη, μετά και τη “λευκή” ισοπαλία στο πρώτο παιχνίδι. Εντός έδρας “τρέχει” αήττητο σερί 15 αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας απολογισμό έντεκα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι Ορεχουέλα και Βίτορ Ρόκε, ενώ απουσιάζει και ο τραυματίας Μαρσέλο Σιρίνο.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*No Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-0 επί της Ατλέτικο Παραναένσε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 56′ με τον Φαμπρίτσιο Μπρούνο και τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος έκανε και το 2-0. Στο 63′ ο Αΐρτον ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0, με τον Λάζαρο να σημειώνει το τέταρτο τέρμα στο 71′. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Πέδρο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε τρομερή αγωνιστική κατάσταση εξακολουθεί να βρίσκεται η Φλαμένγκο, αυξάνοντας στα δέκα παιχνίδια το αήττητο σερί της. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Ντοριβάλ Τζούνιορ υποδέχθηκε την Ατλέτικο Παραναένσε, για το πρωτάθλημα, την οποία και συνέτριψε με το εντυπωσιακό 5-0. Εκμεταλλεύτηκε το εκτεταμένο ροτέισον της αντιπάλου της και με βασικό όπλο την έδρα της, έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο, ενώ είχε ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα τέρματα.

Κάπως έτσι, “πάτησε” και πάλι στη δεύτερη θέση, καλύπτοντας σε μεγάλο βαθμό τη διαφορά που είχε από τις πρώτες θέσεις της κατάταξης, μετά και το κακό διάστημα που πέρασε. Τώρα, είναι το κυνήγι της Παλμέιρας, η οποία είναι στο +9. Ψάχνει μόνο νίκη απόψε, για να πάρει την πρόκριση για τα ημιτελικά, μετά και το 0-0 στο οποίο αρκέστηκε στο εντός πρώτο παιχνίδι. Εκτίουν τιμωρία οι Νταβίντ Λουίζ και Τιάγκο Μάια.