*6η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Η Μπρόντμπι επικράτησε και στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς με αντίπαλο τη Μίντιλαντ.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Μίντιλαντ – Μπρόντμπι 0-1, Μπρόντμπι – Μίντιλαντ 1-0

*Στον πρώτο γύρο των πλέι οφ: Μπρόντμπι – Μίντιλαντ 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Δανίας

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Σίλκεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε και τα τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο (17′, 28′, 45′).

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Μίντιλαντ, μετά και το εκτός 2-1 από τη Μπρόντμπι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμας Τόμασμπεργκ φιλοξενήθηκε από τη Σίλκεμποργκ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-0. Υποτίμησε την αντίπαλο της και το “πλήρωσε” με το χειρότερο δυνατό τρόπο, δεχόμενη τρία τέρματα μέχρι την ανάπαυλα. Προσπάθησε να αντιδράσει στην πορεία, αλλά δεν ήταν ικανή να απειλήσει ιδιαίτερα.

Έμεινε έτσι στο -4 από την κορυφή, ούσα και σε ισοβαθμία με την Κοπεγχάγη, οπότε και θέλει να μπει και πάλι για τα καλά στο κόλπο της διεκδίκησης του τίτλου. Ηττήθηκε μια φορά στα δέκα τελευταία εντός της, στα οποία είχε ακόμη έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες. Αμφίβολος ο Χένρικ Ντάλσγκορντ, που λόγω προβλήματος δεν συμμετείχε στην προπόνηση της Παρασκευής.

Μίντιλαντ Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νόρντζελαντ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Σουζούκι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 78ο λεπτό.

Από αήττητο σερί 17 αγώνων προέρχεται στο πρωτάθλημα η Μπρόντμπι. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι οφ, η ομάδα του Γέσπερ Σόρενσεν φιλοξενήθηκε από τη Νόρντζελαντ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Αποτέλεσμα που την κολακεύει, καθώς ήταν πιο παθητική και δέχθηκε αρκετή πίεση. Κόντρα στη ροή ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο φινάλε του ημιχρόνου, όμως δεν άντεξε και δέχθηκε την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά.

Τρίτη ισοπαλία στις τέσσερις τελευταίες στροφές, στις οποίες είχε και μια νίκη 2-1 της Μίντιλαντ. Διατηρείται έτσι μόνη πρώτη στην κατάταξη και στο +3 από τη δεύτερη Νόρντζελαντ, η οποία έχει και παιχνίδι περισσότερο. Αλώβητη σε δώδεκα εξόδους, με επτά νίκες και πέντε ισοπαλίες. Το παρών αναμένεται να δώσει και πάλι ο Βάλις, που δεν έπαιξε στο τελευταίο.