8η αγωνιστική – πλέι άουτ

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 11/13 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στην κανονική διάρκεια: Σοντερίσκε – Νόρντζελαντ 0-2, Νόρντζελαντ – Σοντερίσκε 1-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Νόρντζελαντ – Σοντερίσκε 2-0

ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Άαρχους, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον Τσάμπα, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα στο 87′.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Σοντερίσκε, μετά και το βαρύ 3-0 από την Οντένσε, για το κύπελλο. Την Κυριακή, η ομάδα του Χένρικ Χάνσεν φιλοξενήθηκε από την Άαρχους, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι, οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με την ίδια να παίρνει προβάδισμα και να δέχεται την ισοφάριση λίγο πριν το φινάλε.

Παραμένει έτσι σε δύσκολη θέση σε ότι αφορά την αποφυγή του υποβιβασμού, καθώς τρεις στροφές πριν το φινάλε της σεζόν, είναι στο -8 από τη ζώνη σωτηρίας. Πανηγύρισε μια νίκη στα επτά τελευταία εντός της, έχοντας ακόμη από τρεις ισοπαλίες και ήττες. Συμπλήρωσε κάρτες ο Μαρκ Νταλ Χέντε, ενώ εκτός παραμένουν οι Εμίλ Χολμ, Κρίστοφερ Κρίστινσον, Αμπντουλραχμάν Ταϊβό και Εμίλ Μπέργκρεν.

Σοντερίσκε Στατιστικά

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΟΡΝΤΖΕΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Οντένσε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 87′ με τον Σιέλντερουπ, για να δεχθεί την ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι παιχνίδια η Νόρντζελαντ, σε ένα σερί όπου και μετράει δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Φλέμινγκ Πέντερσεν υποδέχθηκε την Οντένσε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Αν και καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, παίρνοντας μάλιστα προβάδισμα στα τελευταία λεπτά, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο φινάλε.

Κάπως έτσι, είναι στους -6 από την κορυφή των πλέι άουτ, ενώ είναι στο +8 από τη ζώνη του υποβιβασμού, τρεις στροφές πριν το φινάλε. Χωρίς διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της, έχοντας από δυο ισοπαλίες και ήττες. Παραμένει εκτός μάχης ο τραυματίας Έρικ Μάρξεν.