*Νοκ-άουτ αναμέτρηση για τη φάση των «64» του Κυπέλλου Γαλλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθούν απευθείας πέναλτι.

*Μόλις δύο νίκες για την Μπρεστ στα τελευταία εφτά ματς κόντρα στην Ανζέ, τις πήρε στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΜΠΡΕΣΤ

Προηγούμενο ματς: Eντός έδρας επικράτηση 4-0 επί της Λοριάν. Τέσσερα γκολ απ’ τον Ντουμπιά απ’ το 22’ μέχρι το 45’!

Πατούσε εξαιρετικά πριν τη διακοπή των εορτών, ερχόταν από διαδοχικές νίκες, τελευταία εκ των οποίων το εμφατικό και άνετο 4-0 επί της Λοριάν. Το ματς τελείωσε απ’ το πρώτο ημίχρονο, ο 20χρονος Ντουμπιά σκόραρε τρεις φορές απ’ το 22’ μέχρι το 29’ και έκανε προσωπικό σόου, μάλιστα βρήκε και τέταρτο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους! Τυπική διαδικασία το δεύτερο 45λεπτο.

Τρίτη σερί νίκη μετά το εκτός έδρας 2-0 επί της Ναντ και το εκτός έδρας 1-0 επί της Μετς, πορεύεται αήττητη στις τελευταίες έξι αγωνιστικές (5-1-0), βρίσκεται στο κορυφαίο μομέντουμ της χρονιάς. Ανέβηκε στους 31 πόντους και καταλαμβάνει την τέταρτη θέση, στο -2 απ’ τη Μονακό και στο +3 απ’ τη Λιλ. Διεθνής με το Μάλι ο Ντουμπιά.

ΜΠΡΕΣΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΑΝΖΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Γκινγκάμπ. Το γκολ ο Ντιονί στο 24’.

Έχει βάλει πλώρη για επάνοδο στη Ligue 1, βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας της δεύτερης κατηγορίας, έκλεισε τις υποχρεώσεις της στο 2023 με νίκη. Σκόραρε νωρίς στο ντέρμπι με την Γκινγκάμπ, ωστόσο στη συνέχεια υπέφερε, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Είδε τον αντίπαλο να βγάζει πολλές φάσεις, έπαιξε παθητικά και προστάτευσε το σκορ, χρειάστηκε και τη βοήθεια της τύχης για να τα καταφέρει.

Ήταν η τέταρτη διαδοχική νίκη σ’ όλες τις διοργανώσεις, τρίτη για το πρωτάθλημα, έχει μόλις μια ήττα στις τελευταίες 10 αγωνιστικές (7-2-1), με 40 πόντους είναι πρώτη, στο +2 απ’ την Οσέρ και στο +6 απ’ τις θέσεις των μπαράζ. Σε ό,τι αφορά το Κύπελλο, φέτος έκανε 2/2 εκτός έδρας προκρίσεις κόντρα σε Ουίλ (0-2) και Πλεσί Ρόμπινσον 92 (1-2).