*2η αγωνιστική

*Over 2,5 στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστρίας

ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Τιρόλ. Οι Καρβέινα (10′) και Άιρβινγκ (53′) έκαναν το 2-0 για τους φιλοξενούμενους. Μείωσε στο 77′ ο Κρόνμπεργκερ, προτού ο Άιρβινγκ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Άνοιξε το σκορ νωρίς κι εκμεταλλεύτηκε την αποτελεσματικότητα της, επιστρέφοντας με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Τιρόλ. Δέχτηκε πίεση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και είχε σε ετοιμότητα τον τερματοφύλακα Μέντσελ. Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Καρβέινα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι στο 23′.

Ποδαρικό με το δεξί στο πρωτάθλημα για την Κλάγκενφουρτ, νωρίτερα είχε προσπεράσει εύκολα το εμπόδιο της υποδεέστερης Βόρβερτς στο Κύπελλο. Αγνοεί τη νίκη σε τρία εντός έδρας ντέρμπι με τη Βόλφσμπεργκερ (0-1-2/ 3-7 διαφορά γκολ).

ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Πέτυχε τουλάχιστον από τρία γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Μπλάου Βάις Λιντζ. Ο Μπάλο σκόραρε δύο φορές για τους γηπεδούχους (3′, 50′), προτού ο Πιρκλ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 90′.

Τον τίτλο του φαβορί επιβεβαίωσε η Βόλφσμπεργκερ απέναντι στη νεοφώτιστη Μπλάου Βάις Λιντς. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, άνοιξε το σκορ με το καλημέρα. Οπισθοχώρησε στο δεύτερο κι έδωσε την κατοχή στους φιλοξενούμενους που απείλησαν σε δύο περιπτώσεις.

Η Βόλφσμπεργκερ έκανε το 2Χ2 στη σεζόν, στις 22 Ιουλίου προσπέρασε το εμπόδιο της Κούφσταϊν πανηγυρίζοντας την πρόκριση στο 2ο γύρο του Κυπέλλου. Γνώρισε μόλις μία ήττα σε επτά ντέρμπι με την Κλάγκενφουρτ: Στις 4 Σεπτεμβρίου 2022 εντός έδρας με 4-3. Στα έξι από αυτά πέτυχε τουλάχιστον από δύο γκολ.