*Νοκ-άουτ αγώνας Κυπέλλου, σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*H Αμορεμπιέτα επιστρέφει στη φυσική της έδρα, έπειτα από περισσότερους από επτά μήνες.

*Στο πρωτάθλημα: Αμορεμπιέτα – Αλμερία 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΑΜΟΡΕΜΠΙΕΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αμορεμπιέτα είναι σε καλό μομέντουμ και έχει μείνει αήττητη για τέσσερις αναμετρήσεις σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Είναι λογικό να εστιάζει περισσότερο στη μάχη της παραμονής στη Σεγούντα Ντιβισιόν, καθώς βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη, ωστόσο, θα παλέψει για το καλύτερο δυνατό και στο θεσμό του Κυπέλλου. Στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την Εουρόπα με νίκη 0-1, εκτός έδρας. Όσον αφορά το πρωτάθλημα έχει σημειώσει τρία διαδοχικά πολύ σημαντικά αποτελέσματα απέναντι σε ομάδες πιο δυνατές, όπως η εντός έδρας ισοπαλία κόντρα στη Λας Πάλμας (1-1) στο πιο πρόσφατο. Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Ίνιγο Βέλεθ ντε Μεντιθάμπαλ δεν υπολογίζει τους Σανταμαρία, Ιραθάμπαλ, Γκουρουθέτα και Μίκελ Άλβαρο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας με αντίπαλο τη Λας Πάλμας, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 2’ ο Γκουρουθέτα σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων, όμως στο 27’ ο Μολέιρο ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο, ενώ παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων, δεν άλλαξε το σκορ στο υπόλοιπο ματς.

Αμορεμπιέτα Στατιστικά

*4/6 ματς με G/G (δες το στη stoiximan)

*4/5 αναμετρήσεις τελευταία με “2-3 γκολ”

*Δέχεται γκολ σε όλα τα εντός έδρας ματς

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΛΜΕΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αλμερία επέστρεψε στις νίκες όσον αφορά το πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε της Σαραγόσα (3-0) εντός έδρας. Παρά το εύρος της νίκης, δεν ήταν τόσο εύκολη η επικράτηση, αφού τα τρία τέρματα σημειώσει στο τελευταίο ημίωρο του ματς. Πρώτη επιτυχία για την ομάδα του Ρούμπι, ύστερα από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες για το πρωτάθλημα και το Κύπελλο. Για το θεσμό του Κόπα ντελ Ρέι, προκρίθηκε εναντίον της Άγιλας στη διαδικασία των πέναλτι, έπειτα από το ισόπαλο 1-1. Έχει διαφορά ασφαλείας στην κορυφή του πρωταθλήματος, ούσα στο +9 από τη δεύτερη θέση. “Επισκεπτόμαστε την Αμορεμπιέτα που είναι στο καλύτερό της κομμάτι στη σεζόν”, είπε ο τεχνικός της Αλμερία, Ρούμπι. Στο αγωνιστικό σκέλος, είναι εκτός ο έμπειρος αμυντικός Καρίσο, λόγω τραυματισμού.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 3-0 εντός έδρας της Σαραγόσα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Στο 61’ ο Σαντίκ σκόραρε για το 1-0 και στο 86’ ο Πόθο διπλασίασε το προβάδισμα της Αλμερία. Στις καθυστερήσεις ο Ραμαζάνι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.