*9/13 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Αήττητη εντός η Αλ Φάιχα από την Αλ Τάι, με τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες.

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι πάμε στοίχημα ✅

ΑΛ ΦΑΪΧΑ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Φάιχα έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Αλ Νασρ, παρόλο που προηγήθηκε μόλις στο έκτο λεπτό με τον Σακάλα. Μάλιστα άντεξε ως το 72’, όταν και ισοφαρίστηκε από τον Αλ Αμρί, ενώ στο επόμενο δεκάλεπτο δέχθηκε δύο τέρματα ακόμη, από τον Μανέ (76’, 82’).

H Αλ Φάιχα έχασε με 3-1 εκτός έδρας από την Αλ Νασρ, αν και σκόραρε πρώτη και νωρίς, δείχνοντας ικανή να πετύχει μία μεγάλη νίκη. Αλλά δεν άντεξε πέραν ενός πρώτου 30λεπτου και προς το τέλος δέχθηκε και τρία γκολ μέσα σε 20 λεπτά!

Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στους πέντε τελευταίους αγώνες, ενώ ξεκίνησε εντυπωσιακά μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, με 4/4 νίκες στον θεσμό.

Βέβαια το περίεργο με αυτήν είναι πώς τα πηγαίνει πολύ καλύτερα μακριά από την έδρα της, παρα σε αυτήν. Συγκεκριμένα από τις οκτώ νίκες της στο πρωτάθλημα, οι έξι έχουν έρθει εκτός έδρας!

Μάλιστα μετά την επανέναρξη έχει τρεις νίκες σε πέντε αγώνες μακριά από το γήπεδό της, έχοντας χάσει μόνο από Αλ Νασρ και Αλ Ιτιχάντ.

Καταφέρνει να διατηρεί μία απόσταση ασφαλείας, αφού βρίσκεται στο +10 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Όμως θα υπάρχει μία σημαντική απώλεια, αυτή του τιμωρημένου επιθετικου και πρώτου της σκόρερ, Σακάλα.

Αλ Φάιχα Στατιστικά

*7/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/8 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΑΛ ΤΑΪ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Τάι κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Αλ Ριάντ, με αυτογκόλ του Αλ Σουουάγι στις καθυστερήσεις. Νωρίτερα είχε προηγηθεί με τον Μενσά στο 45’, ενώ παρόλο που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 52ο λεπτό, ισοφαρίστηκε από 10 παίκτες, στο 59’ από τον Αλ Χαρατζίν.

H Αλ Τάι κέρδισε ξανά, έπειτα από τέσσερα παιχνίδια, αλλά μόλις για δεύτερη φορά μακριά από την έδρα της φέτος, επικρατώντας 1-2 της Αλ Ριάντ. Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη της με τον νέο προπονητή της, τον Ουρουγουανό Λεονάρντο Ράμος, στον πάγκο της.

Γενικότερα έχει οκτώ ήττες στα 13 τελευταία παιχνίδια, ενώ θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ομάδα έδρας, δεδομένου πως τις πέντε από τις εφτά νίκες της, τις έχει πάρει στο γήπεδό της!

Μακριά από αυτό έχει 11 ήττες σε 15 παιχνίδια, με μόλις δύο νίκες στο ίδιο διάστημα, τελευταία αυτή στο γήπεδο της Αλ Ριάντ. Αλλά το τελευταίο αποτέλεσμα βοήθησε να βγει εκτός ζώνης υποβιβασμού, έστω και αν είναι σε απόσταση βολής, στο +1 για την ακρίβεια, από αυτήν.