8η αγωνιστική

*Goal/Goal τα εννέα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων. Τα οκτώ από αυτά συνδυάστηκαν και με Over 2.5.

ΧΟΡΣΕΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκης 1-2 επί της Ρίνγκεμπινγκ, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο τρίτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο με τους Ιγεντέ (14′) και Λαουρίτσεν (αυτ. 44′).

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Χόρσενς, μετά από τέσσερις αγωνιστικές, έχοντας από δυο ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη, η ομάδα του Γιάκομπ Φρις υποδέχθηκε την Άαρχους, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω από νωρίς, κατάφερε να κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο άντεξε στην πίεση που δέχθηκε και παρά τις προσπάθειες της αντιπάλου της, απέφυγε τυχόν απώλειες.

Αρκετά θετικό το ξεκίνημα της στη σεζόν, φτάνοντας τους δώδεκα βαθμούς μετά από τις επτά πρώτες στροφές. Ποντάρει πολλά στην πολύ καλή αμυντική της λειτουργία. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με ανατροπή 1-2 της Ρίνγκεμπινγκ, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου. Την Τετάρτη, απέκτησε ως ελεύθερο από την Ζανκτ Πάουλι τον 31χρονο φορ Σιμόν Μακιένοκ, ο οποίος συμπεριλήφθηκε στην αποστολή για το σημερινό παιχνίδι.

Χόρσενς Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Μίντιλαντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 14ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 26′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα έδωσε η Μπρόντμπι, μετά και την ήττα που υπέστη από την Άαλμποργκ (2-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλς Φρεντέρικσεν υποδέχθηκε τη Μίντιλαντ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2. Αποτέλεσμα που την αδικεί, καθώς παρότι ήταν ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι, δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες, με δυο τέρματα που δέχθηκε πριν το μισάωρο.

Αυτή ήταν και η πέμπτη ήττα της μετά από τις επτά πρώτες στροφές του πρωταθλήματος, έχοντας παράλληλα και δυο νίκες. Με αρκετά προβλήματα η αποστολή της, καθώς έμειναν εκτός οι τραυματίες Αντρέας Μάχσε, Κέβιν Μενσά, Καρλ Μπιέρκ, Μαντς Χέρμανσεν, Σιμόν Χέντλουντ και Μπλας Ριβέρος.