*18η αγωνιστική

*Σε 25 αγώνες τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, η Σάντος έχει 19 νίκες και μόλις δύο ήττες!

*Το παιχνίδι διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΣΑΝΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σάντος πάλεψε αρκετά, αλλά τελικά έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Φλουμινένσε, με ένα τέρμα του Κάνο στο 67ο λεπτό.

Η Σάντος έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Φλουμινένσε, γνωρίζοντας δεύτερη ήττα στους τρεις τελευταίους αγώνες της που δεν κερδίζει. Στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και τρεις αγώνες, με δύο ισοπαλίες.

Παραμένει εκτός ζώνης υποβιβασμού, στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο δεύτερο μισό του, αλλά πλέον σε απόσταση βολής από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +2 συγκεκριμένα.

Είναι πλέον σε αναζήτηση νέου τεχνικού διευθυντή, μετά την αποχώρηση του Φαλκάο, λόγω καταγγελίας υπαλλήλου της ομάδας για σεξουαλική παρενόχληση!

Αποκτήθηκε και ο μέσος Νονάτο που έπαιζε στην Λουντογκόρετς, αλλά ακόμη δεν είναι διαθέσιμος.

Σάντος Στατιστικά

*4/5 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*5/9 G/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

*5/9 over 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: H Ατλέτικο Παραναένσε έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Μπολιβάρ, αν και προηγήθηκε με τον Έρικ στο ένατο λεπτό, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Φερνάντεζ στο 13’, πριν δεχθεί και δεύτερο τέρμα από τον Μπεχαράνο στο 27’, με τον Φερνάντεζ στο 76’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Ατλέτικο Παραναένσε ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Μπολιβάρ, με το έργο της για πρόκριση στην επόμενη φάση του Κόπα Σουνταμερικάνα. Δείχνει άλλωστε ντεφορμέ, ενώ ειδικά μακριά από την έδρα της έχει εφτά ήττες και μία νίκη στους εννιά τελευταίους αγώνες.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 7η θέση, στο -3 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν απευθείας στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες.