*12η αγωνιστική

*Στους προηγούμενους γύρους: Ραπίντ Βιέννης – Ριντ 1-0

*Over 2,5 στα 8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΡΙΝΤ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Βόλφσμπεργκερ. Μίκιτς (17′) και Πάβλοβιτς (33′) έκαναν το 2-0 για τους φιλοξενούμενους, μείωσε ο Γκράγκερ με αυτογκόλ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έπρεπε να περάσουν οχτώ αγωνιστικές (δύο ισοπαλίες, έξι ήττες) για να πανηγυρίσει μόλις τη δεύτερη νίκη της η Ριντ στην έδρα της Βόλφσμπεργκερ (2-1). Εκμεταλλεύτηκε τη μετριότατη εμφάνιση των γηπεδούχων, πήρε τον δεύτερο ρόλο και “χτύπησε” στην αντεπίθεση. Είχε και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο με Μόνσαϊν. Το συγκρότημα του Χάινλε γνώρισε τρεις σερί εντός έδρας ήττες, αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές στο “Josko Arena”.

Παραμένει αήττητο στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις που φιλοξένησε τη Ραπίντ Βιέννης (4-1-0): Στις τέσσερις πέτυχε τουλάχιστον από δύο γκολ, κράτησε το μηδέν στις δύο. Τραυματίστηκε στην προπόνηση ο Βέμπερμπαουερ και θα μείνει εκτός αγωνιστικών χώρων για λίγες εβδομάδες. Την Τρίτη (18/10) η Ριντ ταξιδεύει στην έδρα της Χορν για το Κύπελλο Αυστρίας.

ΡΙΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Δώρο* Εκπληξη ΔΩΡΕΑΝ – ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις. 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Αούστρια Βιέννης. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Χούσκοβιτς (4′) και Φιτζ (16′ πεν.). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπάγιτς στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από επτά σερί ντέρμπι της πρωτεύουσας είχαμε νικήτρια την προηγούμενη βδομάδα, κι αυτή δεν ήταν η Ραπίντ Βιέννης. Μη καταφέρνοντας να εκμεταλλευτεί την υπεροχή της στο δεύτερο ημίχρονο (70% κατοχή μπάλας, συνολικά 12 ευκαιρίες), ηττήθηκε με 2-1 από τη συμπολίτισσα Αούστρια Βιέννης στο “Allianz” παραμένοντας στους 14 βαθμούς που την διατηρούν στο -12 από την πρωτοπόρο Σάλτσμπουργκ.

Παραμένει αήττητη μακριά από την έδρα της σε πέντε αναμετρήσεις με απολογισμό τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες. Κράτησε το μηδέν στις τρεις, σκόραρε συνολικά δέκα γκολ. “Τρέχει” μία θετική παράδοση με τη Ριντ (3-1-0), ανεξαρτήτως έδρας. Την Τρίτη (18/10) φιλοξενείται από την Τιρόλ για το Κύπελλο Αυστρίας.