5η αγωνιστική

*Αναμέτρηση με χαρακτήρα ντέρμπι.

*No Goal και Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Βελέζ Σάρσφιλντ, για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Βρέθηκε πίσω στο 14ο λεπτό, για να ισοφαρίσει εν τέλει με τον Χοσέ Ουρτάδο στο 84′.

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι έμεινε η Μπραγκαντίνο. Το βράδυ της Πέμπτης, η ομάδα του Μαουρίτσιο Μπαρμπιέρι υποδέχθηκε τη Βελέζ Σάρσφιλντ, στα πλαίσια των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Αγωνίστηκε με βασικούς παίκτες και βρέθηκε πίσω σχετικά νωρίς στο παιχνίδι. Δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στους μαχητικούς Αργεντίνους, ωστόσο βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά.

Είχε προηγηθεί το διπλό επί της Σεαρά (0-1), για το πρωτάθλημα, όπου μετά από τις τέσσερις πρώτες στροφές έχει από δυο νίκες και ισοπαλίες. Πονοκέφαλος για τον Μπαρμπιέρι η θέση στο αριστερό άκρο της άμυνας, καθως ο Καντίντο είναι τραυματίας και ο Ραμόν αποβλήθηκε με τη Σεαρά.

Μπραγκαντίνο Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτος έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Ντεπορτίβο Κάλι, για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Από ένα χαμένο πέναλτι οι δυο πλευρές, ο Φάμπιο Σάντος έχασε αυτό της Κορίνθιανς, στο 84ο λεπτό.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Κορίνθιανς έρχεται και αυτή από αήττητο σερί, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία στα τρία τελευταία παιχνίδια της. Το βράδυ της Τετάρτης, η ομάδα του Βίτορ Περέιρα φιλοξενήθηκε από τη Ντεπορτίβο Κάλι, στα πλαίσια του Κόπα Λιμπερταδόρες, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αρκετά δυναμικό παιχνίδι, χάνοντας αμφότερες και από ένα πέναλτι.

Διατηρείται στην κορυφή του ομίλου της, χωρίς να έχει εξασφαλίσει ακόμη την πρόκριση στα νοκ άουτ. Στο πρωτάθλημα τώρα, έχει τρεις νίκες και μια ήττα μετά από τις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές, ερχόμενη από το εντός 1-0 επί της Φορταλέζα, πριν από μια εβδομάδα. Νέο πρόβλημα τραυματισμού για τον μέσο Λουάν, που θα απουσιάσει απόψε, όπως και ο Παουλίνιο που αποχώρησε τραυματίας από το ματς στην Κολομβία.