*3η αγωνιστική

*Έξι σερί αγώνες τους έχουν λήξει 1-0, ανεξαρτήτως νικητή.

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μπραγκαντίνο κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Βάσκο Ντα Γκάμα, ανοίγοντας το σκορ με τον Λακιντάντα στο 7’ και παρόλο που ισοφαρίστηκε στο 63’ από τον Βεγκέτι, πήρε τη νίκη με τέρμα του Βιτίνιο στο 78ο λεπτό.

H Μπραγκαντίνο κατάφερε να κερδίσει το πρώτο φετινό εντός έδρας παιχνίδι της στο εθνικό πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-1 της Βάσκο Ντα Γκάμα.

Αυτή ήταν η τρίτη της σερί νίκη στην έδρα της, για όλους τους θεσμούς, πέμπτη στα οκτώ τελευταία που παραμένει αήττητη. Έχει να χάσει από την Παλμέιρας, για το πολιτειακό πρωτάθλημα!

Με δύο ομάδες του Ρίο Ντε Ζανέιρο πάντως τα πήγε περίφημα, μένει να φανεί πώς θα παίξει και στο πρώτο ντέρμπι του Σάο Πάουλο.

Μπραγκαντίνο Στατιστικά

*5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/11 under 2,5 εντός έδρας

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κορίνθιανς έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Ζουβεντούδε με δύο γκολ σε έξι λεπτά, στο 53’ από τον Ζιν Κάρλος και στο 59’ από τον Λούκας Μπαρμπόσα.

Η Κορίνθιανς δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά το εθνικό πρωτάθλημα, αφού όχι απλά δεν έχει νίκη, δεν έχει καταφέρει ακόμη να πετύχει ένα γκολ! Και αν δεν σκοράρει και σήμερα, θα έχει κάνει το χειρότερο ξεκίνημα της ιστορίας της, από πλευράς σκοραρίσματος!

Μετά τη “λευκή” ισοπαλία της πρεμιέρας με την Ατλέτικο Μινέιρο, έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Ζουβεντούδε και τώρα καλείται να βγάλει αντίδραση απέναντι σε μία αντίπαλο, από την οποία έχει τρεις σερί ήττες!

Αυτή πάντως ήταν η πρώτη της ήττα από τότε που ανέλαβε ο Αντόνιο Ολιβέιρα, πρώτη έπειτα από έξι αγώνες, τόσο γενικώς, όσο και ειδικώς, εκτός έδρας.