*Στον Α’ γύρο: Λαχτί – Ίντερ Τούρκου 2-1

*Στο Λιγκ Καπ: Ίντερ Τούρκου – Λαχτί 1-1

*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Λαχτί στα οκτώ τελευταία εκτός με αντίπαλο την Ίντερ Τούρκου (5-2-1).

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ

Προηγούμενο ματς: Δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το εντός έδρας παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής με αντίπαλο την Ελσίνκι και ηττήθηκε με 1-3. Προηγήθηκε στο 15′ αλλά στην επανάληψη δέχτηκε τρία γκολ μέσα σε διάστημα επτά λεπτών (62′, 66′, 69′) και μοιραία έτσι έφυγε με άδεια χέρια από το γήπεδό της.

Μπορεί να έπαιξε εξαιρετικά στο πρώτο ημίχρονο με αντίπαλο την Ελσίνκι, ωστόσο δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στην εμφάνισή της και δίκαια ηττήθηκε από μια πιο ποιοτική και έμπειρη ομάδα. Έχει ακόμη την ευκαιρία να εξασφαλίσει συμμετοχή στα πλέι οφ, εντός της εβδομάδας φιλοξενεί την Ούλου σε εξ’ αναβολής αγώνα πρωταθλήματος. Χωρίς νίκη στα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας (0-1-3). Τιμωρημένος ο μέσος Φόρσελ.

Ίντερ Τούρκου Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΛΑΧΤΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 0-2 από την Βάασα εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική, Έμεινε πίσω στο σκορ κόντρα στην ροή του αγώνα (54′), ενώ στο 76′ δέχτηκε και δεύτερο τέρμα στο οποίο δεν μπόρεσε να έχει καμία απάντηση.

Δεν μπόρεσε να τα βάλει με την τρομερή φόρμα της Βάασα και ηττήθηκε στην έδρα της χωρίς να είναι τόσο χειρότερη όσο δείχνει το τελικό σκορ. Είχε ένα καλό πρώτο μέρος με αρκετές φάσεις, μεταξύ των οποίων και ένα χαμένο δοκάρι. Παραμένει στο +4 από την ουραγό Μάριεχαμν, ενώ έχει και παιχνίδι λιγότερο. Δείχνει να κρατάει την τύχη στα χέρια της αναφορικά με την παραμονή. Τραυματίες οι αμυντικοί Γιάρβενπο, Πάμπλο και Ταουριάινεν, ο μέσος Κλίνγκα και ο επιθετικός Χάνινεν.