*GG στα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 2,5 στα 10/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-2) της Χάιντενχαϊμ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Μπέστε (26′) και Πιέρινγκερ (58′). Την ανατροπή έκαναν οι Μπάιερ (77′), Καντεράμπεκ (80′) και Κράμαριτς (90′ πεν.). Σε πέναλτι αστόχησε ο Μπέστε στο 16′ για τους γηπεδούχους.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά δεν πτοήθηκε… Εκμεταλλεύτηκε την αμυντική αδράνεια της Χάιντενχαϊμ στο 77′ και την τύχη τρία λεπτά αργότερα ισοφαρίζοντας σε 2-2, προτού ανατρέψει τα δεδομένα στη μεταξύ τους αναμέτρηση με τη συμπλήρωση των 90′. Έσπασε το ρόδι η Χόφενχαϊμ που σκοράρει τουλάχιστον από μία φορά στις 13 τελευταίες αναμετρήσεις με τη Βόλφσμπουργκ στην Μπουντεσλίγκα.

Αποτελεί τη μοναδική ομάδα στις δύο πρώτες αγωνιστικές που πέτυχε τρία γκολ στα 15 τελευταία λεπτά, αλλά και μία από τις τέσσερις που δεν σκόραραν στο πρώτο ημίχρονο. “Αν παραμείνουμε ενωμένοι και ενεργοί και δώσουμε τον δικό μας ρυθμό στην αναμέτρηση, μπορούμε να γίνουμε ιδιαίτερα επικίνδυνοι κόντρα σε κάθε αντίπαλο”, είπε ο προπονητής Ματαράτσο. Ήρθε από τη Μάιντς ο Σταχ (ΜΕ) κι από την Άουγκσμπουργκ ο Μπερίσα (ΕΠ).

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 12 τελευταία παιχνίδια της.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Κολωνίας. Ο Βάλντσμιντ άνοιξε το σκορ στο 55′, απάντησε με δύο γκολ ο Βιντ (62′, 72′).

Είδε την Κολωνία να σκοράρει κόντρα στη ροή της αναμέτρησης με τον Βάλντσμιντ, ο οποίος αγωνίζεται ως δανεικός από αυτή στο “RheinEnergieStadion”. Ωστόσο η Βόλφσμπουργκ συνέχισε να έχει τον έλεγχο και να απειλεί, ανατρέποντας τα δεδομένα στην αναμέτρηση μέσα σε δέκα λεπτά με τον Βιντ που έφτασε τα τέσσερα γκολ σε δύο συμμετοχές στην Μπουντεσλίγκα.

Οι “λύκοι” έκαναν το 2Χ2 στο ξεκίνημα της διοργάνωσης για πέμπτη φορά στην ιστορία τους και πρώτη μετά τη σεζόν 2021/22. Μετά από τρεις σερί ήττες που γνώρισαν, πανηγύρισαν δύο νίκες την προηγούμενη σεζόν επί της Χόφενχαϊμ (2-1 εκτός, 2-1 εντός). “Η Χόφενχαϊμ είναι μία ομάδα με σπουδαίες δυνατότητες, θεωρώ πως θα κάνει καλύτερη πορεία από πέρσι”, είπε ο προπονητής Κόβατς. Εξέτισε ο Ροτζέριο. Δανεικός από τη Λυών ήρθε ο Σαρ (ΕΠ)