18η αγωνιστική

*Η Σίριους επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Χέλσινγκμποργκ.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Σίριους – Χέλσινγκμποργκ 1-0

ΧΕΛΣΙΝΓΚΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-0 από τη Χάκεν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 32ο λεπτό, δεχόμενη ακόμη τέσσερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (54′, 60′, 68′, 90′).

Μετά από δυο αναμετρήσεις, έχοντας από μια νίκη και ισοπαλία, η Χέλσινγκμποργκ υπέστη και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του υπηρεσιακού Ματίας Λίντστρεμ φιλοξενήθηκε από τη Χάκεν, στην έδρα της οποίας υπέστη βαριά ήττα με 5-0. Έδειξε ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο, παρότι βρέθηκε πίσω λίγο μετά το μισάωρο. Δεν βγήκε ποτέ όμως για το δεύτερο μισό του αγώνα, η αντίπαλος της έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο και δεν απέφυγε τα χειρότερα.

Διατηρείται σταθερά στην τελευταία θέση, με μόλις δέκα βαθμούς, όσους έχει και η Σούντσβαλ. Πανηγύρισε δυο νίκες στα εννέα φετινά εντός της, έχοντας ακόμη δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Εξέτισε την τιμωρία του ο Βίλχελμ Λόεπερ, εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν οι Αντρέας Λάντγκρεν και Τσάρλι Βέμπεργκ. Ξένο σώμα αποτελεί ο Άντονι φαν ντεν Χουρκ, μετά την άρνηση του να αγωνιστεί κόντρα στη Χάκεν, ζητώντας παράλληλα να αποχωρήσει από την ομάδα.

Χέλσινγκμποργκ Στατιστικά

*No Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΙΡΙΟΥΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μάλμε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 18ο λεπτό, για να ισοφαρίσει αρχικά με τον Μάτισεν στο 45′ και εν τέλει να ολοκληρώσει την ανατροπή με τον Κουακού στο 57′.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Σίριους, μετά από τις δυο σερί ήττες που υπέστη κόντρα σε Μάλμε (3-1 εκτός) και Μιάλμπι (0-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Μπρένστρεμ υποδέχθηκε τη Μαλμε, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, εκμεταλλεύτηκε την αμυντική αδράνεια για να κάνει την ανατροπή και να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.

Παρόλα αυτά, διατηρείται στα μέσα της κατάταξης και στο +13 από την επικίνδυνη ζώνη και στο -7 από την πρώτη τριάδα. Σε εννέα φετινές εξόδους, πανηγύρισε δυο φορές το διπλό, έχοντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Ανακοίνωσε την απόκτηση του Τασρίκ Μάθιους για τα επόμενα τρία χρόνια, με τον 21χρονο εξτρέμ να μένει ελεύθερος από τη Βάρμπεργκς. Αντιθέτως, παραχώρησε στην Κάλμαρ τον μέσο Γιόχαν Κάρλσον.