*Μόλις μια ισοπαλία στα τελευταία 10 ματς μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΚΑΝΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 κόντρα στους Γκάλαξι. Το 1-0 ο Γιόβελιτς στο 40’, το 2-0 ήρθε στο 54’ απ’ τον Πεκ. Μείωσε το Κάνσας στο 66’, το 3-1 ήρθε στο 75’. Μείωσε ξανά το Κάνσας στο 81’, το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Ιδιαίτερα ευάλωτο το Κάνσας στο εκτός έδρας ματς κόντρα στους Γκάλαξι, δεν κατάφερε να πάρει κάτι, κυρίως λόγω άμυνας. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, το γκολ ήρθε για τους Γκάλαξι λίγο πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος το Κάνσας ήταν πιο επιθετικό, πίεσε τον αντίπαλο, αλλά οι Γκάλαξι ήταν πιο αποτελεσματικοί, έβγαλαν λίγες φάσεις, αλλά είχαν ευστοχία, σκόραραν τρεις φορές και έφτασαν στο 4-2. Ήταν η όγδοη ήττα στις τελευταίες 10 αγωνιστικές (1-1-8), σειρά αγώνων που δέχτηκε με ευκολία πολλά γκολ. Μετρά ρεκόρ 3-3-10 στις τελευταίες 16 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 13η θέση της Δύσης.

ΚΑΝΣΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 15/18 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 15/18 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στο Μόντρεαλ.

Έχει βρει ταυτότητα, χάνει δύσκολα, το έδειξε και το Σάββατο κόντρα στο Μόντρεαλ εκτός έδρας. Στο πρώτο ημίχρονο είχε καλή παρουσία, απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις, στάθηκε άτυχο που δε σκόραρε. Στο δεύτερο μέρος το Μόντρεαλ ισορρόπησε την κατάσταση, έβγαλε φάσεις και απειλήθηκε λιγότερο απ’ το Σολτ Λέικ, το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε δίκαιο. Επιστροφή στις ισοπαλίες μετά τη νίκη 5-1 επί του Όστιν, νωρίτερα είχε δύο σερί ισοπαλίες με Σιάτλ (1-1) και Ντάλας (3-3), νωρίτερα πήρε δύο σερί νίκες με Σιάτλ (2-0) και Κολοράντο (5-3). Ήταν η 14η διαδοχική αγωνιστική που δε χάνει το Σολτ Λέικ, καταλαμβάνει την 1η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, βρίσκεται στο +1 απ’ τη δεύτερη θέση.