6η αγωνιστική

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 6-1 από τη Βίσσελ Κόμπε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 5-0 (8′, 24′, 43′, 49′, 72′) και παρότι μείωσε με το αυτογκόλ του Ιντεγκούτσι στο 73ο λεπτό, εν τέλει δέχθηκε και έκτο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης μετά και τα πέντε πρώτα παιχνίδια της η Σαπόρο. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς φιλοξενήθηκε από τη Βίσσελ Κόμπε, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 6-1. Τραγική η εμφάνιση της, δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του ματς και το “πλήρωσε” με το χειρότερο τρόπο.

Τέταρτη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Τόσου (4-0 εκτός), Ουράβα (0-1 εντός) και Μασίντα Ζέλβια (1-2 εντός), οπότε και παραμένει στον ένα βαθμό, που απέσπασε στην πρεμιέρα. Η χειρότερη ομάδα σε επίθεση και άμυνα μέχρι στιγμής, με τέρματα 2-13.

Σαπόρο Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Γιοκοχάμα Μαρίνος, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 54ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Μορισίμα (77′) και Γιαμανάκα (90’+2).

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Ναγκόγια, μετά και το εκτός 0-2 επί της Κασίβα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα υποδέχθηκε τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Αν και ήταν αυτή που βρέθηκε πρώτη πίσω στο σκορ με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, στην πορεία έκανε την ανατροπή με γκολ στο φινάλε, σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι.

Δείχνει να βρίσκει σιγά σιγά τα πατήματα της, μετά και το αρνητικό ξεκίνημα της, με τρεις ήττα στα ισάριθμα πρώτα παιχνίδια της. Μοναδικός απόντας ο Μασαχίτο Όνο, που ταλαιπωρείται από μυϊκό τραυματισμό.