*Δεύτερο παιχνίδι για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Δανίας. Κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου σκορ στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Πριν την έναρξη του αγώνα θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του θρύλου της Οντένσε, Λαρς Χεγκ, που έφυγε στα 62 του χρόνια νικημένος από τον καρκίνο.

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο πρωτάθλημα: Ράντερς – Οντένσε 1-1, Οντένσε – Ράντερς 1-2

*Στο πρώτο παιχνίδι: Ράντερς – Οντένσε 2-0

ΟΝΤΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Οντένσε, μετά και από εκείνη επί της Νόρντζελαντ (2-0 εντός), για το πρωτάθλημα. Την περασμένη εβδομάδα, στο εκτός έδρας πρώτο παιχνίδι με τη Ράντερς, η ομάδα του Αντρέας Αλμ χρειάστηκε μόλις ένα ημίχρονο για να πάρει σαφές προβάδισμα δυο τερμάτων. Παρότι δέχθηκε αρκετή πίεση στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να κρατήσει μέχρι τέλους.

Το τελικό 0-2, της έδωσε σαφές προβάδισμα πρόκρισης για τα ημιτελικά, οπότε και απόψε θα παίξει για δυο αποτελέσματα, ενώ προκρίνεται ακόμη και με ήττα 0-1. Μόλις μια νίκη στα τέσσερα τελευταία εντός της, μετρώντας ακόμη μια ισοπαλία και δυο ήττες. Μακροχρόνια τα όποια αγωνιστικά της προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Ράντερς, για το κύπελλο. Προηγήθηκε με τον Κάντρι στο όγδοο λεπτό, ενώ στο 40′ ο Φρεκιάερ-Γένσεν διπλασίασε τα τέρματά της, για το τελικό αποτέλεσμα. Χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους στο 52ο λεπτό.

Οντένσε Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην στοιχημαν gr)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΡΑΝΤΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Ράντερς υπέστη την τρίτη διαδοχική της ήττα σε όλες τις διοργανώσεις. Το βράδυ της Πέμπτης, η ομάδα του Τόμας Τόμασμπεργκ φιλοξενήθηκε από την Αλκμάαρ, για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Κόνφερενς Λιγκ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς οι Ολλανδοί ήταν ανώτεροι και είχαν την επιθετική πρωτοβουλία του αγώνα, με την ίδια να μην απειλεί ιδιαίτερα.

Παρά την απώλεια αυτή, τερμάτισε στη δεύτερη θέση του ομίλου της, έχοντας συγκεντρώσει επτά βαθμούς, οπότε και θα συνεχίσει στη διοργάνωση, μέσω των πλέι οφ. Για την ώρα πάντως, γνωρίζει ότι είναι με την πλάτη στον τοίχο σε ότι αφορά την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου, μετά και την ήττα με 0-2 στο εντός πρώτο παιχνίδι με την Οντένσε.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Αλκμάαρ, για το Κόνφερενς Λιγκ. Το τέρμα που δέχθηκε στο 87ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.