*Μόλις μια νίκη για το Ντάλας στα τελευταία 10 ματς κόντρα στη Μινεσότα (1-5-4).

ΝΤΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Σεντ Λούις. Το 1-0 ο Φερέιρα στο 28’ με πέναλτι, το 2-0 ήρθε στο 81’ απ’ τον Ταφάρι.

Κάποια στιγμή θα επέστρεφε στις νίκες, τα κατάφερε το Σάββατο κόντρα στο Σεντ Λούις. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, το Ντάλας σκόραρε με πέναλτι στο 28’ και διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση. Στο δεύτερο μέρος η πλάστιγγα έγειρε καθολικά προς το Σεντ Λούις, που πίεσε πολύ και είχε ευκαιρίες, αλλά το γκολ ήρθε ξανά για το Ντάλας, που έκανε το 2-0 στο 81’ και πήρε δίκαια το ματς. Επιστροφή στις νίκες μετά από πέντε αγωνιστικές (0-3-2), ερχόταν από εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Μινεσότα, νωρίτερα έχασε από Λος Άντζελες (1-0) και ΛΑ Γκάλαξι (3-1). Μετρά ρεκόρ 1-2-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 12η θέση της Δύσης.

ΝΤΑΛΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 3/5 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 3/5 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στο Σιάτλ. Το 1-0 ο Μόρις στο 28’, το 2-0 έκανε ο Ρότροκ στο 57’. Με δέκα παίκτες τελείωσε η Μινεσότα.

Κακή εμφάνιση για τη Μινεσότα το Σάββατο εκτός έδρας κόντρα στο Σιάτλ, υπέστη μια δίκαιη ήττα. Ανύπαρκτη επιθετικά στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, δεν είχε ενέργεια και ιδέες σ’ αυτόν τον τομέα, μοιραία δεν απείλησε σχεδόν καθόλου. Το Σιάτλ προηγήθηκε δίκαια στο ημίχρονο, διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση και «κλείδωσε» τη νίκη με το δεύτερο γκολ στο 57’. Καθαρό αποτέλεσμα. Επιστροφή στις ήττες για τη Μινεσότα μετά από δύο αγωνιστικές, που είχε νίκη με Κάνσας (3-1) και Μινεσότα (1-1). Μετρά ρεκόρ 5-3-2 στις 10 τελευταίες αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 4η θέση της Δύσης. Πολλές οι απουσίες.