*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΤΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 2-0 από το Χιούστον, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω στο 31ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 68′, από το σημείο του πέναλτι.

Από την καλύτερη πορεία της ιστορίας του στο πρωτάθλημα, έρχεται το Ντάλας. Αρχικά, συγκέντρωσε 53 βαθμούς και τερμάτισε στην τρίτη θέση της δυτικής περιφέρειας, μένοντας στο -3 από τη δυάδα. Στα πλέι οφ, απέκλεισε στον πρώτο γύρο τη Μινεσότα στα πέναλτι, για να μείνει εκτός στα προημιτελικά, μετά και την ήττα 1-2 από το Όστιν.

Μετά και από αυτή την πορεία, η διοίκηση έδωσε ψήφο εμπιστοσύνης στον Νίκο Εστέβες, με τον οποίο θα πορευτεί και φέτος. Απέκτησε από την Κρουζέιρο τον δεξιό μπακ Ζεοβάνε Ζέσους, αλλά και τον φορ Χεσούς Χιμένες από το Τορόντο. Εννέα παίκτες αποχώρησαν από το ρόστερ της, μεταξύ των οποίων και οι Φράνκο Χάρα, που υπέγραψε στη Μπελγκράνο, και Ματ Χέντζις, που συνεχίζει στο Τορόντο.

Ντάλας Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 0-2 από το Βανκούβερ, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω στο 71ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο στο 88′.

Για μια ακόμη χρονιά η Μινεσότα κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική πέρυσι και να τερματίσει στην έκτη θέση της δυτικής περιφέρειας στο πρωτάθλημα, εξασφαλίζοντας παράλληλα και την πρόκριση της στα πλέι οφ. Εκεί ωστόσο, έμεινε εκτός από τον πρώτο γύρο, καθώς ηττήθηκε στα πέναλτι από το Ντάλας, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Σταθερή η πορεία που πραγματοποιεί λοιπόν τα τελευταία χρόνια.

Διατηρείται σταθερά στην τεχνική ηγεσία της ο Άντριαν Χιθ. Απέκτησε τον Σουηδό αμυντικό Μίκαελ Μάρκες από την Εσκιλστούνα, καθώς και τους Ζάρεκ Βάλεντιν (δεξί μπακ), Κλίντ Άιρβιν (τερματοφύλακας) Ντόνεϊλ Χένρι (αμυντικός), Γιόσεφ Ροσάλες (μέσος) και Μιγκέλ Ταπίας (αμυντικός). Την ίδια ώρα, εννέα συνολικά παίκτες έμειναν ελεύθεροι.