*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ίπσουιτς-Νόργουιτς 2-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λέστερ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σάρα στο 20’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χολ στο 33’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μαβιντίντι στο 61’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βάρντι στο 90+3’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Νόργουιτς. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και προηγήθηκε, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, καθώς υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ανατροπή με γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Καθόλου εύκολο το έργο της και σήμερα, αφού αντιμετωπίζει την πρωτοπόρο Ίπσουιτς. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, σκοράρει με συνέπεια, παρ’ όλα αυτά είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο +4 από την 7η Κόβεντρι, έχοντας όμως και μία αγωνιστική παραπάνω.

Νόργουιτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σαουθάμπτον με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ντέιβις στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άνταμς στο 14’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Άρμστρονγκ στο 23’. Το 2-2 πέτυχε ο Μπρόαντχεντ στο 68’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαρμιέντο στο 90+7’.

Καλή εμφάνιση και σημαντική νίκη για την Ίπσουιτς. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ πριν το ημίωρο. Στην επανάληψη πίεσε πιο έντονα και κατάφερε να ολοκληρώσει εξίσου την ανατροπή στις καθυστερήσεις του ματς.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Έχει βρει και πάλι ρυθμό, σκοράρει με άνεση κόντρα σε κάθε αντίπαλο, ενώ δεν πτοείται σε καμία περίπτωση από το γεγονός ότι δέχεται συχνά και εύκολα γκολ. Εξαιρετική και στις εξόδους της, μετράει τέσσερις νίκες στις πέντε πρόσφατες, έχοντας σκοράρει σε όλες. Στο +1 από την 2η Λιντς και στο +2 από την 3η Λέστερ, η οποία έχει και παιχνίδι λιγότερο.